Čisté línie pre Vašu kúpeľňu

Čisté línie pre Vašu kúpeľňu
3. novembra 2022 Wordbajan Wordpress

 

Minimalistický dizajn je obľúbeným trendom v interiérovom a exteriérovom dizajne.

Minimalizmus je definovaný ako „zámerný nedostatok dekorácie alebo ozdôb v štýle a dizajne“. Je to zbavenie sa všetkého, čo nie je absolútne nevyhnutné, no neznamená to, že minimalistické kúpeľne sú bez štýlu.

 

Čo znamená minimalistická kúpeľňa

Keď ľudia premýšľajú o minimalistických interiéroch, často si myslia, že sú nudné a fádne. Z hľadiska interiérového dizajnu je minimalizmus viac než len zmenšovanie fyzických predmetov. Je to štýl, ktorým znížite nefunkčný vizuálny šum, uprednostnením čistých línií a tlmených farieb pred zdobenými a okázalými vzormi. Minimalistická kúpeľňa sa často zamieňa s modernou kúpeľňou, pretože existujú podobné dizajnové koncepty, ako je dôraz na čisté línie a prirodzené osvetlenie. Minimalistická kúpeľňa je bez zbytočných doplnkov, takže sú navrhnuté tak, aby mali všetko, čo potrebujete a nič viac. Tento jednoduchý dizajn ponúka upokojujúci oddych od čoraz rušnejšieho života, vďaka čomu je nadčasovou interiérovou estetikou. Ak aj vás oslovil minimalizmus, začnite s týmto.

 

 

Jednoduchá farebná paleta

Na rozdiel od výrazných farieb maximalistického vzhľadu, minimalizmus vystihujú svetlé farby. Nemusíte však cítiť tlak na to, že si nemôžete dopriať aj iné, ako svetlé farby. Je dôležité nájsť správnu rovnováhu medzi vašou obľúbenou farbou, ktorá plynulo doplní neutrálne farby a prírodné materiály. Pridaním zaujímavej, jemnej akcentovej farby premietnete teplo do celej miestnosti pri zachovaní minimalistickej filozofie.

 

Doprajte priestoru textúru

Súčasťou minimalizmu sú aj rôzne dekory a textúry spojené s prírodou použitím drevených akcentov alebo použitím prírodného kameňa. Môžu byť tiež implementované jemnejšie dekoratívne obklady stien kvetinových aranžmánov, ktoré sa spoliehajú na tvar, líniu a formu niekoľkých vetiev, ktoré prinášajú organický dizajn pre chvíľky pohody v kúpeľni.

 

 

Zamerané na čisté línie

Pre minimalistickejší pohľad zvážte spôsoby, ako zefektívniť a skombinovať rôzne prvky v kúpeľni. Namiesto mnohých samostatných kúskov nábytku hľadajte spôsoby, ako vniesť čisté línie do celého dizajnu, aby ste vytvorili pokojnejší priestor. Sprcha ponúka veľa príležitostí na čisté línie, a to napríklad zabudovaním vstavanej lavice, ktorú obložíte rovnakou dlažbou akou je podlaha. Vyčnievajúcich police alebo závesné koše na toaletné potreby môžete urobiť tak, že ich zapustite do steny a vytvoríte výklenok pre hladší vzhľad. Celkový vzhľad sprchového kúta doplňte ľahkými, vzdušnými bezrámovými sklenenými dverami, ktoré pomôžu otvoriť miestnosť jednoduchým a krásnym spôsobom. V malom množstve sú v minimalistickej kúpeľni povolené aj otvorené police odhaľujúce uteráky, mydlo a kefy.

 

 

Mimimalistické kúsky na osvieženie priestoru

Jedným z najlepších spôsobov, ako dodať vašej minimalistickej kúpeľni ten správny šmrnc, je použiť rôzne možnosti osvetlenia. Vyberte si kúsky, ktoré stelesňujú moderné črty. Dekoratívne závesné svietidlá umocnia čisté línie a jednoduché farby vášho minimalistického priestoru. Umiestnite ich tak, aby presvetlili celú kúpeľňu a prepožičali priestoru teplý tón. Môžete ich spárovať aj bodovými svetlami na falošnom strope alebo s LED pásikmi okolo políc, aby ste priniesli viac svetla, vďaka čomu bude vaša kúpeľňa vyzerať priestranne a jasne.

Minimalistický dizajn, vylepšený niekoľkými dizajnovými prvkami, je nielen pokojný, ale aj inšpirujúci. Takýmto prvkom je aj vaňa, ktorá tu pre milovníkov relaxačných kúpeľov zostane „navždy“. Pre minimalistický štýl sú populárne vane asymetrické, kruhové, predĺžené ovály alebo elegantné obdĺžniky, niektoré so zakrivenými okrajmi na zjemnenie vzhľadu. Mnoho výrobcov ponúka vane s rôznymi textúrami, ako je betón, kameň alebo drevo, a v minimalistickej farebnej palete, ktorá môže zahŕňať čiernu, hnedú, pieskovú alebo bielu.

Tlmeným farbám, jednoduchým prvkom, čistým líniám a minimálnym akcentom môžete dodať nádych luxusu decentným zlatým alebo mosadzným kovaním bez toho aby ste stratili základnú atmosféru minimalistickej kúpeľne.

Môžete použiť aj izbové rastliny v črepníkoch, aby ste do interiéru kúpeľne dodali estetiku, trochu zelene a osviežujúci nádych.

 

 

Či už sa púšťate do novej kúpeľne, prestavby už existujúcej alebo len dotvárate súčasný dizajn, osvedčené postupy minimalizmu vám môžu pomôcť dosiahnuť krásny, jednoduchý a funkčný priestor, ktorý je vždy v trende. Navštívte naše „kúpeľňové štúdio“ v STOVE a nechajte sa inšpirovať prvkami, ktoré tam nájdete. Ak sa obrátite na našich zamestnancov, možno od nás odídete aj s vizualizáciou vašej novej, snáď aj minimalistickej kúpeľne.

 

ZDROJE: https://blog.mrsteam.com/how-to-design-a-refined-minimalist-bathroom