Lazúry a oleje na drevo

Lazúry a oleje na drevo
26. apríla 2016 Lenka Zummerova

lazury

Farby na drevo, laky, lazúry a oleje na drevo

Farba na drevo, lak na drevo, olej na drevo, lazúra na drevo. U nás máte možnosť výberu hobby no aj profi produktov ( lak na parkety, farba na detský nábytok, náter eurookien, olej na drevenicu… ) alebo v Priemyselných kategóriách ( polyturetánový lak na drevo, syntetický lak na drevo, vodouriediteľný lak na drevo). Ešte rada na záver: Mäkké drevo (ihličnany), ako napríklad borovica alebo smrek, sú náchylné k zmodraniu. Tvrdé drevo (listnáče), ako napríklad teak, dub, sú spravidla prirodzene imúnne voči modrým škvrnám. Preto ešte pred tým, než na mäkké drevo natriete farby na drevo, tak ho naimpregnujte voči škodcom a hubám, napríklad prípravkom Bochemit alebo Krovsan.

Lazúry na drevo

Poznáme tri druhy lazúr, ktoré sme rozdelili do podkategórii. Úlohou tenkovrstvovej lazúry je to, aby sa čo najhlbšie vpila do dreva, krásne ho vykreslila a nezanechala na povrchu vrstvu laku. Hrubovrstvová alebo laková lazúra sa do dreva vpíja máličko a na povrchu dreva vytvára hrubú vrstvu lakového filmu. Rada: Hrubovrstvovú lazúru by ste nemali používať bez tenkovrstvovej, opačne to ide. No a využitie zosvetľovacej lazúry je napríklad v prípade dreva, ktoré je natreté príliš tmavým odtieňom. Nakoľko len pretretie svetlejšou lazúrou nestačí, prichádza na rad zosvetľovacia lazúra. Tá funguje ako medzivrstva, ktorá sa natrie štetcom na celú plochu tmavého dreva. Pôvodný odtieň sa tým zosvetlí a môžete ho natierať svetlejšou lazúrou na drevo.

Farby Johnstone’s

Farby najvyššej kvality od roku 1890

Už viac ako 5 rokov sme popredným predajcom svetovej značky Johnstone´s, ktorá určuje štandardy tohto odvetvia. Výsledkom viac než 120 rokov skúseností a znalostí v odvetví náterových hmôt sú profesionálne náterové hmoty Johnstone’s, ktorým sa nič nevyrovná.

Ucelená produktová ponuka zahŕňa všetky druhy náterových hmôt na všetky druhy povrchov. Farby Johnstone’s sú vysoko ocenené profesionálmi aj koncovými užívateľmi.