Postavte si plot z okrasných betónových tvárnic

Postavte si plot z okrasných betónových tvárnic
12. septembra 2022 Wordbajan Wordpress

 

Deliace, oporné, protihlukové, okrasné múry, výstavba oplotenia, nosné steny a priečky, podmurovky – tu všade je možné uplatniť Vašu kreativitu a vytvoriť si svoj vlastný originál za pomoci okrasných betónových tvárnic štiepaných.

 

Vďaka ostro rezaným hranám podčiarknu vzhľad každej stavby bez ohľadu na to, či ide o stavbu klasickú alebo modernú. Využijete ich hlavne pri stavaní záhradných plotov, najrôznejších múrikov či oporných stien. Široké spektrum striešok rozširuje konštrukčné možnosti celého systému.

 

Okrasná tvárnica štiepaná

Okrasné tvárnice štiepané sú duté obdĺžnikové betónové bloky, ktoré sa používajú pri stavbe múrov a plotov. Ich modulárna veľkosť, jedinečný dizajn a jednoduchosť kladenia z nich robí vynikajúcu voľbu. Tieto tvárnice sú vyrobené tak, že sú kompatibilné s mnohými rôznymi štýlmi blokov, ľahko sa skladajú a sú vhodné pre svojpomocný projekt.

Murovanie tvárnic sa dá robiť dvoma spôsobmi. Murovaním na maltu s vyškárovaním a zaliatím dutín alebo na mrazuvzdorné lepidlo so zaliatím dutín. Pri murovaní sa do blokov vkladajú výstužné tyče, ktoré dodávajú betónovej stene pevnosť a tuhosť, a to eliminuje potrebu dočasného podopretia. Betónová stena bude dokonale rovná.

Betónové okrasné tvárnice štiepané sú vyrobené na báze cementu a kameniva, spolu s modifikovanými zušľachťujúcimi prísadami. Ich okrasná štiepaná povrchová úprava vzniká štiepaním tvárnic na špeciálnej štiepačke na betón. Vyrábané sú podľa európskych noriem.

 

Široká farebná škála

Okrasné tvárnice štiepané môžu byť vynikajúcim doplnkom každého tradičného aj moderného domu. Ich pevná a robustná konštrukcia z nich robí ideálnu voľbu pre všetkých. V našich STOVA predajniach nájdete tvarovky s povrchom imitujúcim vzhľad štiepaného kameňa v piatich farebných prevedeniach:

 • tehlová
 • červená
 • pieskovo-hnedá
 • hnedá
 • čierna

 

Použitie okrasnej tvárnice štiepanej

Okrasná tvárnica štiepaná pre svoju odolnosť a estetický vzhľad je skvelou voľbou na oplotenie domu, záhrady alebo predzáhradky. Oplotenie môže byť vymurované celé alebo v kombinácií s iným materiálom, ako napríklad kov a drevo. Kombináciou týchto materiálov, vzorov, či farebných prevedení dokážete vytvoriť jedinečné oplotenie. Dizajn máte takmer neobmedzený. Takýto plot sa stáva atraktívnym a funkčným doplnkom nehnuteľnosti a ponúka vynikajúce zníženie hluku. Je tiež nenáročný na údržbu, dodáva súkromie a skrášľuje obytné štvrte. Na rozdiel od tradičných betónových tvárnic, tieto majú vysoké úžitkové a estetické vlastnosti a pozoruhodne dlhú životnosť, čiže vydržia desiatky rokov.

 

 

Ďalšou výhodou okrasných tvárnic štiepaných je, že môžu podporovať zvislé zaťaženie čo je dôležité pre oporné steny, preto sú obľúbenou voľbou aj pre takúto výstavbu. Výstavba vo všeobecnosti nie je príliš nákladná, a ak máte malú záhradu, je ľahké ju postaviť. Tieto tvárnice dodajú vašej nehnuteľnosti estetickú hodnotu.

 

Výhody plotových tvárnic

Spomedzi mnohých výhod je hlavnou výhodou ich schopnosť odolávať živlom a poveternostným vplyvom. Okrem toho, majú okrasné tvárnice štiepané ešte veľa ďalších výhod a medzi tie patria:

 • ľahká a rýchla výstavba nevyžadujúca špeciálne technológie
 • široké spektrum použitia
 • vyrábajú ako jednovrstvové vibrolisované prvky, čo zaručuje ich tuhosť
 • štiepaný povrch okrasných tvárnic vzniká na špeciálnej betónovej štiepačke – štiepaním tvárnic
 • betónové tvárnice zaisťujú veľmi vysoké úžitkové vlastnosti: dobrú pevnosť
  mrazuvzdornosť – odolnosť voči poveternostným vplyvom vysokú trvanlivosť

 

 

Ak sme vás touto témou a hlavne týmto výrobkom – okrasná tvárnica štiepaná – zaujali, navštívte naše STOVA predajne a presvedčte sa o ich kvalite.

Tvárnice, ktoré nielenže zvýšia hodnotu vašej nehnuteľnosti, ale dodajú vášmu dvoru aj dekoratívny nádych pretože ich devízou je prirodzená krása s moderným vzhľadom. Šetria váš čas a náklady, keďže nevyžadujú žiadne omietky a maľovanie. Okrem rôznych farebných variácií u nás nájdete aj tvárnice s hladkým a hrubým povrchom.

 

ZDROJE: https://superiorconcretewalls.com.au/better-block-fence-designs/

FOTO: https://www.freepik.com/