Spevnenie svahov v rôznych terénnych podmienkach

Spevnenie svahov v rôznych terénnych podmienkach
14. novembra 2023 Wordbajan Wordpress

Moderné svahové riešenia umožňujú tvorbu oporných stien a zároveň sa stávajú atraktívnym dizajnovým prvkom. Najmä v okolí ciest, chodníkov, garáží či záhrad vytvárajú bezpečnostný doplnok. Vďaka konštrukčne rôznorodým uholníkom od Premac je možné svahy zabezpečiť a spevniť v rôznych výškových podmienkach.

Riešením pre strmšie svahy v okolí domu a záhrady do svahu sú uholníky a svahové vegetačné tvárnice. Riešenie svahu pomocou týchto prvkov je nielen účelové, ale aj estetické. Betónové múriky tak v záhrade rozkvitnú, svahové vegetačné tvárnice s výsadbou premenia obyčajné múry na okrasné svahy.

Bezpečné riešenia

Výškové rozdiely v okolí ciest si vyžadujú spevnenie svahov najmä kvôli rizikám zosuvov pôdy. Atraktívnosť uholníkov je originálnym spestrením okolitého prostredia, preto tvoria technicky aj dizajnovo efektívne riešenie. Premac ponúka uholníky a svahové prvky v rôznych tvarových prevedeniach a odtieňoch.

Multifunkčné prvky

Možnosť pracovať s rôznymi terasovitými usporiadaniami prvkov vám dáva priestor na prácu s výškovými rozdielmi, ktoré je možné „dorovnať“ práve vybudovaním svahu z betónových prvkov. Čoraz viac sa však využívajú aj na dekoratívne účely. Multifunkčné betónové prvky zabezpečujú okrem spevnenia svahu aj tlmenie hluku a spomalenie nárazov vetra.

Elko®

Betónové uholníky Elko® je možné využiť ako opornú stenu svahu a vďaka minimalistickému modernému prevedeniu nájdete ich využitie naozaj všade. Do uholníkov je možné ukotviť aj zábradlia. Spoľahlivý oporný múr z týchto uholníkov poslúži v rôznych výškových podmienkach.

Tigela

Uholníky Tigela sú unikátne najmä prevedením, ktoré umožňuje okrem vybudovania spevnenia svahu aj výsadbu kvetov. Využitím sú multifunkčné a ich ukladanie je absolútne variabilné. Tieto uholníky sú však ideálne do vodorovného terénu, kde odolávajú len ľahkému zásypu pôdou.

Navštívte naše stavebniny Stova, kde nájdete riešenie pre každý typ záhrady. Naši skúsení zamestnanci Vám radi pomôžu s výberom správnych prvkov nie len do záhrady, ale aj Vášho domu.