Titul pre Spišskú Novú Ves

Titul pre Spišskú Novú Ves
16. novembra 2023 Wordbajan Wordpress

Úspešná motoristická sezóna 2023 pre spišskonovoveský tím MAZUMA RACING a posádku Marek Jalč a Tomáš Kocúr.

 

Spišskonovoveská posádka Marek Jalč a Tomáš Kocúr sa na scénu slovenských automobilových súťaží vrátila tesne pred kovidovým obdobím, po takmer dvadsiatich rokoch. 44-ročný Spišiak však ukazuje, že to s láskou k benzínu a spáleným pneumatikám myslí naozaj vážne. Za tri roky, ktoré odvtedy ubehli ušiel výrazný kus cesty.

 

„Automobilové súťaže sme po celé tie roky neprestali sledovať a preto sme sa rozhodli, že si to znova skúsime,“ vysvetľoval pri návrate v roku 2020 Marek Jalč, ktorý vtedy nasadol do Renaultu Clio. 

 

 

O rok na to už presedlal na Hondu Civic s ktorou si dôkladne oprášil jazdecké schopnosti a spolu s Tomášom sa v maďarskom Šalgotarjane tešili prvému víťazstvu v slovenskom pohári.

 

„Povzbudilo nás to a logicky musel prísť ďalší krok.“

 

 

Marek založil vlastný tím MAZUMA RACING a Hondu vymenil za atraktívny tristokoňový Nissan 350Z. Elegantný štýlový športiak je však ako náročná dáma, ktorá si vyžaduje pozornosť.

 

„Je to iný štýl jazdenia a stále nám chýbajú kilometre,“ priznal vtedy Spišiak, ktorý však na svižnej zadokolka priťahoval pozornosť divákov. „S týmto autom máme o zábavu vždy postarané. Naša zadokolka sa rada šmýka a jazdí zákruty bokom. Užívame si to a myslím si, že aj naši fanúšikovia okolo trate. Len si treba dávať pozor a ísť s rozumom, lebo ľahko môžeme kedykoľvek skončiť v priekope,“ smeje sa Marek Jalč, ktorý si súťaženie užíva a berie to aj ako prezentáciu svojho rodného Spišského regiónu.

 

 

Práve skončená motoristická sezóna 2023 však pre biely Nissan 350Z tímu MAZUMA RACING priniesla nové výzvy.

 

 „Cieľom bolo vyjazdiť majstrovský titul v slovenskom šampionáte v našej triede. Navyše sme sa rozrástli o ďalšiu posádku, ktorá bojovala o titul v slovenskom pohári. Som veľmi rád, že môžem už konštatovať, že naše ciele sme dokázali splniť a do Spišskej Novej Vsi vezieme majstrovský titul,“ neskrýval radosť ambiciózny rodák z Krompách, žijúci v Spišskej Novej Vsi.

 

 

„V Majstrovstvách Slovenska sme odjazdili poctivo všetky súťaže a výsledkom sú štyri víťazstvá v triede a slovenský titul. V absolútnom poradí sme dokázali vyjazdiť konečné siedme miesto,“ bilancuje sezónu spokojný pilot a šéf tímu MAZUMA RACING. „Rovnaký úspech sa nám podaril aj v takzvanom „veľkom majstráku“ Medzinárodných majstrovstiev Slovenska (MMSR), kde sme s Tomášom vyjazdili tri víťazstvá, dve druhé miesta a majstrovský titul v Triede 4. Z tohto výsledku máme veľkú radosť. Je to nielen odmena za tvrdú prácu v ostatných rokoch, ale forma poďakovania sa všetkým, ktorí nás podporujú a držia nám palce. Navyše aj naša druhá posádka, Laco Mokran a Julo Kováč, bojovala fantasticky až do posledných kilometrov o titul v slovenskom pohári (SRP) a nakoniec sa raduje z titulu vicemajstrov Slovenska. Pre celý náš tím MAZUMA RACING je výsledok tejto sezóny veľkým povzbudením a výzvou pokračovať v reprezentovaní Spiša aj naďalej aspoň takto úspešne, ako doteraz. Venujem tento úspech všetkým Spišiakom, ktorí nás podporujú a hrdo nám držia palce.“ 

 

 

Stavebniny STOVA s potešením podporila spišskonovoveský tím MAZUMA RACING v motoristickej sezóne 2023. Držíme palce a želáme ďalšie úspechy a vzrušujúce zážitky na trati!

 

ZDROJ: www.motorsportmedia.sk/titul-pre-spissku-novu-ves