Čo nám ponúka GARDENA?

Čo nám ponúka GARDENA?
15. marca 2021 Andrea Macekova

Kto by sa netešil, po dlhej únavnej zime na jarné lúče slnka či iné symboly jari v podobe prvých kvetov. Sme radi ak môžeme vyjsť do prírody, ale aj do našich záhrad. Práca na záhrade je pre mnohých relax, ale niekedy je to poriadna fuška. U nás v STOVE vám ponúkame široký sortiment všetkého potrebného pre starostlivosť o záhradu.

Výrobky spoločnosti GARDENA na polievanie, starostlivosť o trávnik, stromy, kríky, pôdu či terén. Dokonca aj v aktuálnom letáku nájdete tieto produkty za zvýhodnené ceny. Rozdelili by sme ich na viacero skupín:

  • Zavlažovanie
  • Starostlivosť o trávnik
  • Starostlivosť o stromy a kríky
  • Starostlivosť o záhradu a pozemok
  • Smart systém
  • Mestské záhradkárčenie

Zavlažovanie

Je mimoriadne dôležité pre to, aby vaše rastliny a trávnik zostali zelené. Je potrebné udržiavať pôdu rovnomerne vlhkú a najlepšie je zavlažovať skoro ráno alebo neskôr večer. Záhradu nie je nutné polievať často, ale dôkladne. Vstrebanie vody do pôdy chvíľu trvá. Aby ste zabránili plytvaniu vody, odporúčame opakované polievanie po častiach. Zavlažovať môžete ručne alebo zabezpečiť si automatické zavlažovanie. Spoločnosť GARDENA ponúka všetko aj na moderný zavlažovací systém, ktorý šetrí váš voľný čas.

Starostlivosť o trávnik

Jeden z najžiadanejších prvkov všetkých záhrad je trávnik. Na dosiahnutie profesionálnej úpravy nestačí trávnik iba pokosiť, aj keď je to najdôležitejšia činnosť pre dosiahnutie udržiavaného trávnika. Samotná starostlivosť si však vyžaduje viac ako len kosenie. Na samotné kosenie máme v STOVE viacero typov kosačiek ako napríklad vretenové, akumulátorové, elektrické ba aj robotické kosačky, ktoré sú vhodné na záhrady o rozmere 250 m² až 2000 m². Okrem toho máme vyžínače, akumulátorové alebo ručné nožnice na trávu a vertikutátory, ktoré prevzdušnia trávnik a následné môžete aplikovať hnojivo.

Starostlivosť o stromy a kríky

Ďalším bodom v starostlivosti o záhradu sú stromy a kríky. Prerezávanie, zastrihávanie, rezanie a pílenie sa stáva súčasťou ich vývoja. Živé ploty sú často ohraničením pozemkov a ich zastrihávanie má zásadný význam pre ich zdravie a hustotu. Zastrihávať môžeme elektrickými, akumulátorovými či ručnými nožnicami. Na prerezávanie stromov a kríkov najlepšie poslúžia nožnice na konáre aj teleskopické, ktoré majú veľmi ostré čepele a dobre slúžia na strihanie čerstvého dreva.

Starostlivosť o pôdu a pozemok

V tejto kategórií nájdete širokú škálu ručného náradia. Vytrhávač buriny, rukavice, rýľ, sádzač kvetinových cibuliek, lopata na sneh, ručný sypač pre rozptýlenie piesku, soli, drte a mnohé ďalšie. Combisystem od GARDENY umožní kombinovať rôzne násady s rôznymi nástrojmi. Jednu násadu teda môžete použiť na hrable, motyku ale aj lopatu na odpratanie snehu. Či už sa staráte o rastliny alebo čistíte záhradu s tlakovými postrekovačmi poskytnete kvetom a stromom živiny alebo ich ochránite pred škodcami. V jeseni iste oceníte zberače lístia a trávy, záhradne vysávače/fúkače, ktoré vám pomôžu vyčistiť okolie vášho domu a záhradu …

Mestské záhradkárčenie

Zatúžili ste po zeleni v meste? Vašu záhradkársku vášeň podporíme aj keď máte k dispozícií iba malý priestor na balkóne či terase vášho mestského bytu. Máme pre vás skvelú súpravu – box s náradím. Táto súprava obsahuje lopatku, kvetinovú drapku, záhradné nožnice a ručný zmeták. Všetky tieto nástroje možno, spolu s ďalším drobnými predmetmi, skladovať v priestrannom plastovom boxe s krytom, ktorý je možné používať ako lopatku. Keďže bývanie v meste a zelená oáza sa vzájomne nevylučujú, stále viac rastlín a kvetov sa pestuje aj na strechách domov. Na tieto plochy môžete použiť robotické kosačky vhodné na plochy do 250 m².

Nájdite si v našej STOVA predajni oddelenie záhrady pod vedením Štefana Brutvana a jeho spoľahlivý profesionálny tím vám rád poskytne svoje vedomosti, skúsenosti a poradí aj s najnáročnejšími požiadavkami na záhradné nástroje a techniku.

ZDROJE: Záhradné produkty GARDENA

FOTO: https://www.freepik.com/