Hnojenie trávnika je dôležitá súčasť starostlivosti

Hnojenie trávnika je dôležitá súčasť starostlivosti
26. apríla 2016 Wordbajan Wordpress

Dostatok vlahy nie je jediná potrebná živina, ktorú váš trávnik vyžaduje. Rôzne živiny sú pre trávnik rovnako dôležité ako pre človeka. Vďaka ním nadobúda svoju sviežu zelenú farbu, zároveň podporujú rozmnožovanie jeho koreňovej sústavy, a tak isto sú nevyhnutné pri jeho obnove na začiatku sezóny.

V podstate to funguje asi tak, že pri kosení dochádza k skracovaniu prebytočných stebiel. Lenže trávnik žije a funguje ďalej, takže tráva neustále rastie. Na to však potrebuje dostatok živín, ktoré čerpá zo zeme. A tu prichádza na radu hnojenie trávnika. Vhodná starostlivosť o trávnik zahŕňa polievanie i hnojenie. Keď bude mať trávnik potrebné živiny, tak bude mať želanú farbu a začne sa zvyšovať aj jeho odolnosť voči poškodeniu (či už voči poveternostným vplyvom alebo zásahom človeka)

Tak ako aj vaša výživa by mala byť vyvážená, tak aj hnojenie trávnika si vyžaduje dávkovanie vhodných látok. Mali by ste cieliť na to, aby mal trávnik dostatok dusíka, draslíka, horčíka, fosforu a vhodné sú aj menšie dávky mangánu a železa. Dávajte pozor aj pH, to by sa malo pohybovať v rozmedzí od 5,5 do 6,6.

Čím hnojiť?

U našom obchodnom centre nájdete rôzne zmesi na hnojenie trávnika. Môžete sa zamerať na konkrétne živiny, ktoré chcete svojmu trávniku dopriať. Rozdelenia hnojiva je v skutku podľa rôznych kritérií, napríklad podľa doby pôsobnosti či podľa obdobia, kedy má byť aplikované. Aby mala tráva v záhrade dostatok živín je potrebné pravidelné hnojenie trávnika.