Jednoduché kroky na udržiavanie čistej kúpeľne

Jednoduché kroky na udržiavanie čistej kúpeľne
22. februára 2023 Wordbajan Wordpress

V súčasnosti je dôležité udržiavať kúpeľňu čistú. Vďaka veľmi vlhkému a parnému prostrediu sa v kúpeľni môžu nahromadiť nečistoty, ktoré negatívne ovplyvňujú dlaždice a nábytok.

Aby ste zabránili týmto problémom, odporúčame udržiavať kúpeľňu pravidelne čistú. To môže byť ťažké, najmä keď je kúpeľňa často používaná. My vám poskytneme niekoľko tipov, ako udržať kúpeľňu čistú a zdravú.

 

Dôležitý dizajn

Navrhnutie čistiteľnej kúpeľne je kľúčovým krokom k udržaniu čistoty. Optimalizáciou priestoru a znížením počtu štýlových prvkov sa čistenie stane jednoduchším. Aj použitie veľkoformátových rektifikovaných dlaždíc a obkladov vám uľahčí prácu a to tým, že sa pri ich pokládke tvorí iba 2mm široká škára a tým je menej čistenia. Navyše, znížením počtu škár, ľahšie dosiahnete čistý priestor. Vytvorte sprchový priestor v jednoduchých a čistých líniách.

 

 

Každodenné utieranie

Udržanie čistoty v kúpeľni závisí hlavne na každodennom utieraní. Najdôležitejšou oblasťou je sprcha, pretože voda a para môžu viesť k hromadeniu plesní. Utieraním sprchy, dlaždíc a WC po každom použití zabránite tvorbe nečistôt a baktérií. Umývadlo by ste mali tiež utierať denne, aby bol zachovaný čistý vzhľad. Tieto jednoduché kroky vám zabezpečia, že vaša kúpeľňa bude vyzerať čisto a sviežo po mnoho rokov.

Súčasťou nových trendov sú modernejšie tvary WC, ktoré sa vyznačujú ľahšou údržbou a čistými líniami s mäkkými hranami. To výrazne uľahčuje proces čistenia a minimalizuje miesta, kde by sa mohli hromadiť nečistoty, čo prispieva k čistej a udržateľnej kúpeľni.

 

Týždenné čistenie

Ako dôležité je denné udržiavanie čistej kúpeľne, rovnako dôležitá je aj týždenná údržba. Používajte správne čistiace prostriedky a vyhnite sa použitiu drsných, kyselinových čistiacich prostriedkov, ktoré by mohli poškodiť povrch. Bielidlo používajte iba v záchode a keď ho necháte v mise, sedadlo nechajte hore. Týždenným upratovaním skontrolujte a vyčistite vodný kameň a plesne. Opakovaním toho raz za týždeň bude udržiavanie čistoty v kúpeľni jednoduché.

 

 

Čistiace prostriedky

V našich STOVA predajniach okrem obkladov, dlažieb či sanity máme pre váš kúpeľňový priestor k dispozícii aj širokú škálu čistiacich prostriedkov, ktoré zaručia, že vaša kúpeľňa bude vyzerať stále ako nová. Naše odporúčané čistiace prostriedky sú navrhnuté tak, aby vaša kúpeľňa bola vždy čistá a hlavne bez poškodenia povrchových úprav. Ak potrebujete radu ohľadom čistiacich prostriedkov, neváhajte osloviť našich predajcov v oddelení kúpeľňa.

 

V krátkosti jednoduché kroky:

· utieranie po použití – po každom použití sprchy, umývadla alebo WC je dôležité utrieť povrchy, aby ste zabránili hromadeniu nečistôt a baktérií

· použitie správneho čistiaceho prostriedku – zabráni poškodeniu povrchovej úpravy v kúpeľni a zabezpečí, aby vyzerala čistá

· týždenné upratovanie – ak pravidelne vykonávate takéto upratovanie, bude čistenie vašej kúpeľne jednoduchšie

· použitie utierok – uľahčí proces čistenia povrchov v kúpeľni a zabráni tvorbe šmúh

· pravidelné vetranie – k celkovej údržbe patrí aj pravidelné vetranie, ktoré zabráni vzniku vlhkosti v kúpeľni a tvorbe plesní

· čistenie vodného kameňa – odstraňovanie vodného kameňa z kúpeľňových produktov a vodovodnej armatúry udrží vašu kúpeľňu v čistote a zabráni poškodeniu

· pravidelné čistenie v kúpeľni – pravidelnosť by mala byť súčasťou vášho upratovacieho plánu

Priniesli sme vám pár jednoduchých krokov, ktoré vás nasmerujú ku krásnej čistej kúpeľni pre dokonalý relax.

 

 

ZDROJE: www.dougcleghorn.co.uk
www.ats.sydney/blogs/blog/how-to-make-your-new-bathroom-easy-to-clean-by-design-5-tips