Trendy v laminátových podlahách 2023

Trendy v laminátových podlahách 2023
1. marca 2023 Wordbajan Wordpress

Súčasné trendy v interiérovom dizajne odrážajú túžbu vytvoriť si v našich domovoch útočisko, v ktorom sa cítime príjemne a bezpečne. Prirodzenosť, jednoduchosť, citlivé používanie farieb v interiéroch, ako aj prírodné materiály a dekory budú hrať pri zariaďovaní interiérov v tomto roku dôležitú úlohu.

Trendy v laminátových podlahách 2023

Podľa Asociácie európskych výrobcov laminátových podláh (EPLF) sa budú trendy v roku 2023 prikláňať k odolnejším produktom a prírodnejším dizajnom inšpirovaných severským štýlom. V popredí záujmu výrobcov laminátových podláh sú preto inovácie, ktoré umožnia a zabezpečia výrobu vysoko kvalitných produktov.

Autentické dekory a prirodzenosť

Tohtoročné trendy v laminátových podlahách uprednostňujú najmä prirodzené farby, textúry a materiály. Dizajn podláh zostáva veľmi blízky pôvodným vzorom dreva s autentickými a ľahkými sviežimi dekormi. Preferovaným dekorom laminátových podláh zostáva aj v roku 2023 obľúbený dub. Prirodzené matné povrchové úpravy spolu s autentickou textúrou a prvkami dreva, ako sú napr. jemné uzly vytvárajú harmonický vzhľad.

Neutrálne farby a širšie formáty

Rok 2023 sa bude niesť v duchu neutrálnych farebných odtieňov podláh. Dominovať budú prirodzené dubové dekory- od svetlých béžových odtieňov, bielených až po čisté prírodné a orieškovo hnedé tóny, ktoré potešia oko každého a umožnia vytvoriť prirodzene teplé a príjemné interiéry. Viac žiadanými sa stávajú širšie formáty podlahových dosiek, ktoré pôsobia modernejším dojmom a zároveň pomáhajú vytvoriť v interiéroch pokojnejší vzhľad.

Výrobcovia laminátových podláh majú tendenciu upúšťať od chladných šedých a hravých pútavých dekorov, ktoré boli obľúbené najmä v minulých rokoch.

Populárny vzor „ rybia kosť “

Pokiaľ ide o vzory na podlahách, trendom v tomto roku aj naďalej zostáva populárny vzor rybej kosti, ktorý hral prím už v minulom roku a stal sa veľmi trendovým základom pre moderný interiér. Tento vzor reaguje aj naďalej na vyvíjajúce sa trendy a preto zostáva kľúčovým vzorom aj v roku 2023. Podlahy vo vzore rybej kosti sú krásne a nadčasové.

Vzhľad prírodného kameňa

Kamenné materiály v interiéroch sú trendom, ktorý tu bol v minulom roku a tento rok nebude výnimkou. Veľmi obľúbeným dekorom zostáva mramor. Trh s laminátovými podlahami, reaguje aj na túto požiadavku zákazníkov svojou ponukou podláh vo veľmi realistickom kamennom alebo betónovom vzhľade. Napríklad v ponuke laminátových podláh EGGER nájdete dekory prírodného kameňa v kolekcii EGGER PRO Laminát 2021+.

Trend udržateľnosti

Udržateľnosť sa vo svete laminátových podláh skloňuje už pár rokov. Tento celosvetový trend je v centre záujmu viac, ako kedykoľvek predtým. Ochrana životného prostredia vystupuje do popredia a čoraz viac ľudí sa obracia na trvalo udržateľné možnosti podláh. Trendy v oblasti podláh odrážajú potrebu nakupovať produkty, ktoré sú šetrné k našej planéte. Preto je udržateľnosť na prvom mieste aj u popredných výrobcov laminátových podláh, ktorí svojou udržateľnou výrobou prispievajú k budovaniu obehového hospodárstva. Zameriavajú sa na dodávanie autentických, ekologických, ako aj doživotne výkonných produktov.

Tohtoročné trendy výrazne ovplyvní aj dôraz na zdravé vnútorné prostredie v interiéroch. Záujem o „ zdravé podlahy “ preto rastie. Kvalitné laminátové podlahy majú nízke emisie prchavých organických zlúčenín (VOC), čo potvrdzujú získané emisné certifikáty.

Rastúci trend vodeodolných laminátových podláh

Dopyt po vodeodolných produktoch v oblasti laminátových podláh sa neustále zvyšuje. Výrobcovia podláh v reakcii na tento rýchlo rastúci trend preto rozširujú svoju ponuku vodeoodolných produktov. To umožňuje konečným spotrebiteľom využívať skvelé výhody laminátových podláh aj na miestach, kde to predtým nebolo možné, napríklad v kúpeľniach, chodbách a pod.. V našom oddelení Bývanie nájdete aj tieto podlahy za skvelé ceny.

V závere môžeme zhodnotiť, že v dôsledku globálnej krízy výrobcovia laminátových podláh vidia stúpajúci trend smerom k odolnejším materiálom a nadčasovým dizajnom. Preto sa snažia prispôsobiť celý výrobný proces týmto trendom, aby mohli zákazníkom ponúknuť produkty, ktoré splnia všetky ich požiadavky na kvalitnú laminátovú podlahu: moderný dizajn, vysokú odolnosť, funkčnosť a udržateľnosť.

Značka EGGER spĺňa tieto požiadavky a ponúka široký výber trendových laminátových podláh v kolekcii EGGER PRO Laminát 2021+. S výberom tej správnej podlahy Vám radi pomôžeme. Pozrite si náš akciový leták, v ktorom nájdete rôzne typy podláh za skvelé ceny.

ZDROJ: https://www.parketyegger.sk/trendy-v-laminatovych-podlahach-2023