Nízka cena väzníkových krovov a jej dopady

Nízka cena väzníkových krovov a jej dopady
6. februára 2024 Wordbajan Wordpress

Pri výbere dodávateľa krovinovej konštrukcie je jedným z rozhodujúcich faktorov často cena. No, ako vieme, nie všetky nízke ceny zaručujú kvalitu a komplexné služby.

V dnešnom článku sa pozrieme na riziká a nebezpečenstvá spojené s podozrivo nízkymi cenami väzníkových krovov.

Niektorí výrobcovia môžu ponúkať väzníkové krovy za podozrivo nízke ceny. Väzníková strecha nie je jednoduchým riešením a rozhodnutie vybrať lacné riešenie by mohlo mať následky buď okamžite alebo v budúcnosti. Čo je teda lepšie? Venovať pozornosť kvalite alebo cene? Tu je pár faktov, ktoré by ste mali zvážiť predtým, než sa rozhodnete.

Niekto si povie: „Je to krov? Je!“ Tak prečo nevyužiť lacnejší produkt! No, zamýšľali ste sa prečo je to u jedného výrobcu také lacné a u iného nie? Môže byť lacný väzníkový krov menej kvalitný alebo dokonca nekvalitný?

 

Drevený krov

Nie je drevo, ako drevo a krov vyrábaný z obyčajného dreva nie je možný. Väzníkový krov nemožno vyrobiť z bežného dreva, ale musí byť vyrobený z reziva, ktoré nie je len stavebné, ale aj konštrukčne pevnostné. Konštrukčné rezivo je triedené do pevnostnej triedy.

Píly spracúvajú guľatinu a vyrábajú hranoly, fošne a dosky, čiže vytvárajú stavebné rezivo. Toto rezivo je po poreze mokré a z neho tesári priamo na stavbe zostavujú krov. Takýto krov má navrhnuté väčšie prierezy, šikmejšie sklony a je možné ho zostaviť aj z mokrého stavebného reziva. Mokré stavebné rezivo je lacnejšie v porovnaní so suchým rezivom.

Suché konštrukčné rezivo je hobľované a triedené do pevnostnej triedy. Z jedného stromu sa vyrobí menej a preto je kvalitnejšie, ale aj drahšie.

 

 

Dôvod nízkej ceny

Dôvodom podozrivo nízkej ceny za väzníkový krov môže byť skutočnosť, že výrobca nevyužíva suché kvalitné rezivo, ale radšej mokré stavebné rezivo priamo z píly. Môže tvrdiť, že drevo vysušil pred výrobou, avšak nemá označenie kvality a nie je možné zaručiť jeho pevnosť a odolnosť.

 

Nesprávna technológia výroby

V prípade, že technologické postupy nie sú dodržiavané alebo sú zjednodušené, môže to viesť k úsporám na nesprávnom mieste s cieľom znížiť konečnú cenu pre zákazníka. Avšak je otázkou, či by ste chceli, aby váš dodávateľ obišiel nejaké postupy na vašom projekte, len aby dosiahol nižšiu cenu. V takom prípade už nejde o rovnaký a identický výrobok za nižšiu cenu, ale o menej kvalitný výrobok.

Pre presnejšie vysvetlenie, certifikáty svedčia o dodržiavaní schváleného výrobného postupu, ktorý si vy ako klient nemáte možnosť overiť. Je dôležité zistiť si recenzie o firme, s ktorou plánujete spolupracovať. Môžete si pozrieť si referencie uvedené na webovej stránke firmy, opýtať sa priateľov a známych, ale aj poradiť sa s našimi odborníkmi v stavebninách STOVA, ktorí majú kontakty na skúsených tesárov so skvelými referenciami.

 

 

Nekompletne poskytnuté služby

Tak ako v mnohých profesiách, aj v stavebnom sektore sa nájdu firmy, ktoré vám dodajú nekompletné služby. V rámci ich možností poskytujú iba:

  • väzníky s dovozom, ale bez montáže – kompletnú strechu nie
  • väzníky s montážou – prikrývanie nie, to zabezpečí niekto iný
  • väzníky s montážou, ale musíte si zabezpečiť dovoz aj žeriav
  • všetko s montážou aj prikryjú, ale vy si musíte zabezpečiť a zaplatiť iba žeriav

Ak vám váš dodávateľ hovorí niektorú z týchto možností, mali by ste byť opatrní. Získať partiu pokrývačov, kamiónový prevoz a hydraulický žeriav môže byť komplikované a za tieto komplikácie budete platiť svojím strateným časom, a samozrejme, aj peniazmi.

Ak niekto nezabezpečí bezproblémový priebeh a neponúkne vám všetky dôležité súčasti dodávky väzníkovej strechy, pre neho to môže byť jednoduchšie a lacnejšie. Vy však na to môžete doplatiť.

Zvoľte si komplexné služby a predíďte výhovorkám typu “to spravili zle oni”.

My, v STOVE vám vieme poradiť spoľahlivých partnerov na stavbu krovu a navyše vám dodáme kvalitnú strešnú krytinu podľa vášho výberu spolu s ostatným príslušenstvom, ktoré k stavbe strechy potrebujete. S nami získate všetko, nemusíte sa o nič starať a strešnú krytinu pre vás zabezpečíme za najvýhodnejšie ceny.

 

 

Pamätajte, že vždy existuje konkrétny dôvod pre veľmi nízku cenu, a ak nechcete doplatiť na nesprávny výber, preskúmajte fakty skôr, než sa rozhodnete pre takéto nízke ceny. My vám vieme byť nápomocní.