Podceňovať strechu sa nevypláca

Podceňovať strechu sa nevypláca
2. septembra 2016 Wordbajan Wordpress

Construction roofer nailing wood board with hammer on roof installation work

Strecha patrí nepochybne medzi najdôležitejšie súčasti našich domovov. Dom bez strechy je ako auto bez kolies. Vďaka kolesám sa auto pohybuje a vďaka streche sa dá v dome bývať. Aj keď je nám výškovo vzdialená, nemali by sme zanedbávať alebo podceňovať jej stav. Rôzne poveternostné podmienky či iné prírodné živly strešnej kondícii nepomáhajú. Ľudia môžu strechy akokoľvek testovať, no najväčšou výzvou je pre ne príroda. Tú neovplyvníme, a preto si treba z času na čas nájsť chvíľu na kontrolu, ale aj prípadnú rekonštrukciu. Koniec koncov, ide tu o bezpečie a ochranu ľudí, no musíme spomenúť aj energetické hodnoty, respektíve energetické straty pri poškodeniach strešnej krytiny a v neposlednom rade majetok.

Strechy nám dávajú znamenia, ktoré by sme nemali podceniť…

Kedy je strecha poškodená a hodná opravy? Rekonštrukcia nie je často lacná záležitosť, takže rozhodnúť sa, či je nutná alebo nie, predstavuje mnohokrát veľkú dilemu. Ak súčasti strešnej krytiny nevytvárajú jeden súvislý celok, nemali by ste váhať s opravou. Kontrole podriaďte aj vnútornú stranu. Znaky hniloby sú taktiež ukazovateľom, že niečo nie je v poriadku. Neprehliadnite ani prechod strechy do odkvapu.

Prečo práve Tondach?

Tondach je na trhu dostatočne dlho na to, aby dokázal, že s kvalitným a trvácnym materiálom za prijateľné ceny, je možné získať si spokojnú klientelu. U odborného a priateľského personálu nájdete odpovede aj na tie najzáludnejšie otázky. Chuť stále sa zlepšovať nás ženie vpred. Aj strecha môže byť štýlová. Neveríte? Kontaktujte nás a my vás presvedčíme, že všetci susedia vám budú závidieť. V širokom sortimente, ktorý neprestajne rozširujeme a prispôsobujeme vašim požiadavkám, si istotne nájdete to svoje.

Prečo sa rekonštrukcia vyplatí?

Šetrite

Ceny energií sú pomerne vysoké a každý by nerád plytval tou svojou. Úspora 20% energetických nákladov jednoznačne poteší vaše peňaženky a ušetrené peniaze tak budete môcť investovať na ďalšie potrebné veci.

Extrémy v podobe vetra

Vietor nás neraz presvedčil o svojej nevyspytateľnosti. Na prvý pohľad je možno krotký, no dokáže narobiť obrovské škody. Poznáte príslovie, ktoré hovorí: „Reťaz je len taká silná, ako je jej najslabší článok?“ To isté platí o vašej streche. Aj malé poškodenie môže kvôli vetru spôsobiť ďalšie. Prúdenie vzduchu je veľmi podobné prúdeniu vody, tá si nájde aj ten najmenší priestor, ktorým pretečie. Vietor si zas nájde nedostatok na streche a už sa to “valí“.

Estetika

Chcete skrášliť váš príbytok, no stále to nie je ono? Možno práve strecha bude dôvodom, prečo vaša doterajšia snaha nevynikne tak, ako by mala. Rekonštrukcia váš dom nielen zmodernizuje, ale nepochybne zvýši aj vizuálnu atraktivitu.

Cena na trhu

Ak plánujete svoje obydlie predať za dobrú cenu, prestavba pritiahne na seba pozornosť, čo sa odrazí aj na cenovom ohodnotení.

Neviete sa rozhodnúť alebo sa chcete poradiť? Kontaktujte nášho vedúceho stavebnín pána Jozefa Suchého.