Prečo zvoliť betónové prvky v okolí domu

Prečo zvoliť betónové prvky v okolí domu
14. mája 2024 Wordbajan Wordpress

Takto na jar často začneme premýšľať o vylepšovaní domu a záhrady. Muži uvažujú o úpravách záhradných chodníkov, príjazdových ciest či plotov, zatiaľ čo ženy túžia po originálnych vonkajších dekoráciách a črepníkoch. Možno vás to prekvapí, ale v oboch prípadoch je možné použiť ten istý odolný materiál a ním je betón.

 

Výhody betónovej dlažby

Ak preferujete produkty z betónu, robíte dobre. Betón je totiž trvanlivý, odolný voči mrazu, ľahko sa udržiava a pôsobí elegantne! Vonkajšia betónová dlažba je ako stvorená pre terasy, plochy okolo domu a bazéna, príjazdové cesty aj záhradné chodníčky. Betón zvládne značné teplotné zmeny. Ak teda hľadáte kvalitný produkt za rozumnú cenu, našli ste svojho favorita. Ďalšou výhodou je odolnosť proti opotrebovaniu, pevnosť a stabilita. A na záver, betónová dlažba je jednoducho a ľahko inštalovateľná. V prípade, že sú okrajové časti správne realizované, betónová dlažba zvládne takmer všetko.

 

Dlažba, obrubníky i schodište

V našich STOVA stavebninách nájdete rozmanité betónové prvky. Mnohí s vás isto ocenia vonkajšie dlaždice, betónové obrubníky, schody, kvetináče a mnohé iné prvky, ktoré sa hodia do záhradnej architektúry. Okolo domu sa hodí ako uliata zámková alebo trávniková dlažba. Tvarovky rôznych veľkostí a farieb je možné ľubovoľne kombinovať a vytvoriť tak originálnu mozaiku. Ak zladíte vonkajšiu dlažbu s betónovým plotom a dekoráciami záhrady, dosiahnete harmóniu priestoru.

Páčia sa vám betónové produkty, ale sivá farba je pre vás príliš chladná? Nemusíte sa obávať! Aktuálny stavebný trh ponúka rôzne odtiene, ktoré budú dokonale ladiť aj k vášmu domu.

V našom aktuálnom akciovom letáku nájdete výrobky značky Bruk-Bet, ktorá je známa výrobou rôznych betónových produktov pre vonkajšie aj vnútorné použitie. Ich sortiment zahŕňa betónové dlaždice, obrubníky, zámkovú dlažbu, záhradné prvky, ploty a ďalšie stavebné prvky. Bruk-Bet je známy svojou kvalitou a širokou ponukou.

 

 

Kategórie výrobkov Bruk-Bet

Výrobky Bruk-Bet sú kategorizované do skupín podľa nasledujúcich kritérií:

  • estetická úroveň – zohľadňuje dizajn, formu, systémy a typy povrchovej úpravy výrobkov
  • úžitkové vlastnosti – tieto kritéria sa týkajú funkčnosti výrobkov vzhľadom na ich určenie a stupeň ochrany povrchu
  • trhová účasť – zahŕňa podiel alebo účasť výrobkov na trhu a ich životnosť.

 

Kategória TOP PRESTIGE zahŕňa najnovší dizajn a jedinečné výrobky na trhu. Patria sem produkty s ochranou povrchu. Vďaka inovačnému systému na ochranu povrchov PERLON® LAMINO® sú tieto výrobky mimoriadne odolné voči nepriaznivým poveternostným podmienkam ako je UV žiarenie, alebo nízke teploty a ich údržba je jednoduchá, s možnosťou odstránenia nečistôt aj počas používania.

Sortiment výrobkov PRESTIGE sa vyznačuje výnimočnými úžitkovými vlastnosťami a rozmanitými možnosťami dizajnu. Vďaka širokej škále dizajnových variantov umožňujú výrobky Prestige dosiahnuť najvyšší stupeň architektonickej kreativity. S ochranou Hydrostop alebo PERLON® LAMINO® ponúkajú možnosti realizácie rôznorodých a štýlovo premyslených architektonických riešení pre domáce prostredie, záhrady a mestské plochy.

UNI DECOR výrobky nesú vysokú estetickú hodnotu a slúžia aj ako dekoračné prvky. Kombinujú sofistikované rustikálne vzory historických dlažobných kociek s prírodnou farebnosťou a modernými geometrickými tvarmi. Tieto produkty zahŕňajú dlažby, ktoré sa vyznačujú rôznorodými farebnými odtieňmi od bielej po grafitovú.

Produkty zo série CLASSIC sú charakteristické svojimi kvalitnými dekoračnými a funkčnými vlastnosťami a prístupnou cenou. Zohľadňujú spoľahlivé retro formy historických dlažobných kociek, tradičnú geometriu a jednofarebnú textúru.

Výrobky z kategórie STANDARD disponujú formami prispôsobenými základným, presne definovaným účelom, a zaručujú vysokú úroveň technickej spoľahlivosti a efektivity. Ich hlavnou funkciou je prenášanie zaťaženia, zabezpečenie izolačnej bariéry, odvádzanie dažďovej vody a ďalšie úlohy, ktoré uľahčujú výstavbu. Pri ich použití je dôležitým hľadiskom funkčnosť pred estetikou, a preto sa často využívajú v širokom spektre aplikácií v oblasti všeobecného stavebníctva, priemyselných projektov a infraštruktúry.

 

 

Široká škála betónových výrobkov

Spoločnosť Bruk-Bet a skrz nej aj STOVA ponúka širokú škálu betónových výrobkov pre exteriérové aj interiérové použitie. Niektoré z ich hlavných produktov sú:

  • vonkajšie dlaždice a obklady – rôzne typy dlaždíc a obkladov vhodných pre terasy, chodníky, bazény a ďalšie exteriérové priestory. Inovatívny dizajn terasových dlaždíc kombinuje estetiku inšpirovanú prírodnými materiálmi s vysokou úrovňou funkčnosti. Ideálne riešenie pre okolie domu, ako aj pre verejné priestory a budovy
  • obrubníky – betónové obrubníky určené na ohraničenie chodníkov, cestičiek, záhonov a iných častí záhrady alebo verejných priestorov
  • schody – schodový systém z ponuky Bruk-Bet exceluje v úplnosti a jednoduchej montáži. Schody pre exteriérové použitie sú vhodné nielen pre záhradné projekty, ale aj ako riešenie pre vstup k budovám
  • dekoračné prvky – rôzne dekoratívne betónové prvky ako kvetináče, lavičky, stoly a ďalšie, ktoré pridávajú charakter a štýl exteriéru alebo interiéru
  • zámková dlažba – betónová dlažba určená pre prístupové cesty, parkovacie plochy a ďalšie povrchy, ktoré vyžadujú odolnú a estetickú povrchovú úpravu. Ušľachtilá zámková dlažba sa dokonale hodí na realizáciu záhradných cestičiek, ale aj prechádzkových alejí. Tieto produkty sú k dispozícii v rôznych dizajnoch, farbách a veľkostiach, aby vyhovovali vašim potrebám a estetickým preferenciám.

 

Funkčnosť a estetický dizajn pre vašu záhradu

Palisádové obrubníky od spoločnosti Bruk-Bet sú vynikajúcim doplnkom pre záhradné a vonkajšie priestory. Tieto obrubníky kombinujú funkčnosť s estetikou a sú ideálnym riešením pre ohraničenie záhonov, chodníkov alebo terás. Ich palisádový tvar im dodáva tradičný, ale zároveň elegantný vzhľad, ktorý sa hodí ku každému štýlu exteriéru. Palisádové obrubníky sú vyrábané z kvalitného betónu, čo im zaručuje dlhú životnosť a minimálnu potrebu údržby. Okrem toho sú k dispozícii v rôznych farebných odtieňoch a povrchových úpravách, a to umožňuje ich ľahkú integráciu do rôznych dizajnových konceptov. Montáž palisádových obrubníkov je jednoduchá a rýchla, a preto sú obľúbenou voľbou nielen pre profesionálnych záhradných architektov, ale aj pre majiteľov domov a záhrad.

Predstavíme dva palisádové obrubníky značky Bruk-Bet, po ktorých môžete siahnuť, a ktoré dodajú vášmu exteriéru ten správny šmrnc. Sú to palisádové obrubníky TETRON a PROSPECT.

Tetron palisádové lemy – estetický prídavný prvok pre povrchy tvorené zámkovými dlaždicami a terasovými platňami. S ich štíhlym profilom o hrúbke 6 cm a dĺžke 51 cm predstavujú vynikajúcu alternatívu k bežným betónovým lemom. Okrem toho sa tieto lemy môžu využiť aj ako vertikálne prvky pri stavbe schodov zámkovej dlažby. Sú k dispozícii v troch farebných odtieňoch: sivá, grafitová a hnedá.

Prospect – lemy, ktorých vzhľad nadväzuje na štvorcové palisády, čo rozhodne zväčšuje ich atraktívnosť. Používajú sa predovšetkým v susedstve povrchov vytvorených z ušľachtilej zámkovej dlažby a platní.

 

 

 

Palisády nie sú len praktickým prvkom pre oddelenie rôznych častí exteriéru, ale aj štýlovým doplnkom, ktorý dokáže zvýrazniť krásu vašej záhrady či terasy. Ich variabilita v dizajne a materiáli ponúka nekonečné možnosti prispôsobenia sa vašim preferenciám a potrebám. Investícia do kvalitných palisád sa tak môže stať nielen funkčným, ale aj estetickým prínosom pre váš domov.