Renovácia exteriéru s kvalitnými farbami na drevo, kov a betón

Renovácia exteriéru s kvalitnými farbami na drevo, kov a betón
14. júna 2024 Wordbajan Wordpress

Obnova exteriéru vášho domu môže priniesť nový život vášmu domovu a zároveň zabezpečiť jeho ochranu pred vonkajšími vplyvmi. Kvalitné farby na drevo, kov a betón sú kľúčom k trvalým a estetickým výsledkom.

 

V našich STOVA stavebninách nájdete kvalitné farby a nátery od renomovaného výrobcu farieb a náterových hmôt, ktorý sa špecializuje na poskytovanie vysokokvalitných produktov pre rôzne povrchové úpravy a tým je spoločnosť Slovlak. Ich sortiment zahŕňa farby pre interiér a exteriér, laky, emaily, lazúry a špeciálne nátery, ktoré uspokoja potreby aj tých najnáročnejších zákazníkov. V ponuke nájdete aj ekologické farby s nízkym obsahom prchavých organických látok (VOC), ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a zdravé pre domácnosť.

Produkty Slovlak sú ideálne pre rôzne projekty, od renovácie interiéru, exteriéru, cez obnovu fasád, až po špeciálne ochranné nátery na drevo a kov. Ich univerzálnosť a vysoká kvalita ich robia obľúbenými medzi domácimi majstrami aj profesionálmi.

Vďaka farbám a náterovým hmotám Slovlak môžete s istotou realizovať svoje projekty, vedomí si, že používate produkty, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy kvality a trvanlivosti. Premeňte svoj domov a exteriér na estetické a funkčné prostredie.

 

 

 

Farby na drevo

Farby na drevo sú navrhnuté tak, aby chránili drevené povrchy pred vlhkosťou, UV žiarením a škodcami. Pomáhajú predchádzať praskaniu, štiepeniu a hnitiu dreva. Môžete využiť viaceré druhy náterov a to – lazúry, laky alebo krycie farby.

Lazúry prenikajú hlboko do dreva, zdôrazňujú jeho prirodzenú krásu a chránia ho pred poveternostnými vplyvmi. Sú dostupné v rôznych odtieňoch, čo umožňuje zachovať alebo zvýrazniť prirodzený vzhľad dreva.

Laky zas zabezpečujú ochranu a lesk pre drevené povrchy. Najčastejšie sa využívajú na ošetrenie drevených dverí, okien a dekoratívnych prvkov.

Posledné spomenuté z tejto kategórie farieb sú krycie farby, ktoré poskytujú drevu farebný náter s vysokou krycou schopnosťou a odolnosťou voči poveternostným podmienkam. Ideálne na ploty, altánky, pergoly a záhradný nábytok.

V našom akciovom letáku nájdete tenkovrstvovú lazúru Slovlux B vysoko kvalitný náterový produkt určený na ochranu a dekoráciu drevených povrchov s ľanovým olejom. Je paropriepustná, umožňuje drevu dýchať, čo znamená, že vlhkosť môže unikať z dreva von, ale nemôže sa dostať dovnútra. Tým sa znižuje riziko vzniku plesní a hniloby, a to je obzvlášť dôležité pre vonkajšie drevené konštrukcie. Výrobok je formulovaný s ohľadom na životné prostredie a je bezpečný na používanie v exteriéri aj interiéri. Neobsahuje škodlivé látky a minimalizuje negatívny vplyv na životné prostredie.

Použitím tenkovrstvej lazúry SLOVLUX B zabezpečíte, že vaše drevené povrchy budú chránené a krásne po mnoho rokov.

 

 

Farby na kov

Použitie farieb na kov v exteriéri je nevyhnutné pre ochranu kovových povrchov pred koróziou a opotrebovaním, čím sa výrazne predlžuje ich životnosť a zlepšuje estetika. Kovové prvky, ako sú ploty, brány, zábradlia či vonkajšie nábytkové doplnky, sú neustále vystavené poveternostným vplyvom, vrátane dažďa, snehu, slnečného žiarenia a vlhkosti. Farby na kov vytvárajú ochrannú bariéru, ktorá bráni prenikaniu vlhkosti a vzniku hrdze. Obzvlášť dôležité sú antikorózne produkty, ktoré obsahujú špeciálne zložky zabraňujúce tvorbe korózie a poskytujú dodatočnú ochranu. Tieto farby sú navrhnuté tak, aby odolávali extrémnym poveternostným podmienkam a mechanickému opotrebeniu, a aby zabezpečili trvanlivý a atraktívny vzhľad kovových povrchov. Navyše, moderné farby na kov sú dostupné v širokej škále farieb a povrchových úprav, ktoré umožňujú jednoduché prispôsobenie vzhľadu exteriéru podľa individuálnych preferencií. Investícia do kvalitných antikoróznych farieb na kov sa teda oplatí nielen z hľadiska ochrany a trvanlivosti, ale aj pre estetický dojem a hodnotu vášho domova. V širokom portfóliu farieb sú aj teplotne odolné farby, ktoré sú navrhnuté pre povrchy vystavené vysokým teplotám, ako sú komíny, grily alebo kovové krby.

 

 

KOROZAL 3v1

Naše oddelenie farby laky má vo svojej širokej ponuke tovaru aj KOROZAL 3v1 inovatívny náterový produkt určený na ochranu kovových povrchov pred koróziou a zároveň poskytujúci estetický vzhľad. Tento náter kombinuje tri funkcie v jednom produkte:

 • základnú farbu – zlepšuje priľnavosť k povrchu a pripravuje ho na ďalšie vrstvy
 • antikoróznu ochranu – chráni kov pred vznikom a šírením hrdze a predlžujú jeho životnosť
 • vrchný náter – poskytuje atraktívny a odolný povrch, ktorý odoláva poveternostným vplyvom, mechanickému opotrebeniu a UV žiareniu

Tieto tri funkcie v jednom zjednodušujú proces natierania a znižujú potrebu viacerých vrstiev, keďže nie je potrebné nanášať každú jednu vrstvu samostatne. Je ideálny pre široké spektrum kovových povrchov, ktoré potrebujú spoľahlivú ochranu pred koróziou a estetické zlepšenie ako napríklad:

 • ploty a brány
 • zábradlia a balkóny
 • kovové konštrukcie
 • záhradný nábytok

 

 

 

Farby na betón

Farby na betón použité v exteriéri prinášajú množstvo výhod, ktoré zlepšujú estetiku, ochranu a trvanlivosť betónových povrchov. Exteriérové betónové plochy, ako sú chodníky, terasy, príjazdové cesty či základy, sú neustále vystavené poveternostným vplyvom a mechanickému opotrebeniu. Kvalitné farby na betón poskytujú dlhodobú ochrannú vrstvu, ktorá znižuje prenikaniu vody a vlhkosti do betónu, a tá predchádza jeho praskaniu a poškodeniu. Farby na betón tiež zvyšujú odolnosť povrchu voči mechanickému opotrebeniu, oderu a chemickým látkam,. To predlžuje životnosť betónových plôch a znižuje potrebu častej údržby a opráv. Okrem ochrany ponúkajú aj estetické zlepšenie, pretože sú dostupné v širokej škále farieb a povrchových úprav, ktoré umožňujú vytvoriť rôzne dizajnové efekty podľa vášho vkusu a štýlu. Niektoré farby na betón obsahujú protišmykové prísady, ktoré zvyšujú bezpečnosť pohybu na mokrých alebo klzkých povrchoch, hlavne na chodníkoch, terasách a príjazdových cestách. Moderné farby na betón sú navrhnuté tak, aby sa ľahko aplikovali pomocou štetca, valčeka alebo postrekovača, pričom rýchle schnutie a vynikajúca priľnavosť zabezpečujú efektívnu a pohodlnú prácu. Pred aplikáciou farby je nutné dôkladne očistiť betónový povrch, aplikovať farbu v suchom a miernom počasí, nanášať ju v niekoľkých tenkých vrstvách a pravidelne kontrolovať a udržiavať natreté betónové povrchy. Ochranné nátery pre betón môžu byť:

 • penetračné, ktoré pomáhajú spevniť betón a zlepšujú priľnavosť vrchných náterov
 • hydroizolačné, tie chránia betón pred prenikaním vody a vlhkosti, čím predlžujú jeho životnosť a zabraňujú poškodeniu
 • farby na betón, tie poskytujú betónu ochranu a estetický vzhľad. Sú odolné voči oderu, vlhkosti a chemikáliám. Ideálne pre garáže, príjazdové cesty, terasy a iné betónové povrchy

Investícia do kvalitných farieb na betón sa vám vráti v podobe trvanlivých a krásnych exteriérových plôch, ktoré odolajú nástrahám počasia a zachovajú si svoj atraktívny vzhľad na mnoho rokov.

 

 

Tipy na úspešnú renováciu

Na záver si dáme ešte tipy pre zaručený úspech.

 • príprava povrchu – dôkladne očistite a pripravte povrch pred nanesením farby. Odstráňte starý náter, nečistoty a mastnotu
 • výber správnej farby – vyberte si farbu vhodnú pre daný materiál (drevo, kov, betón) a podmienky, ktorým bude vystavený
 • nanášanie farby – postupujte podľa pokynov výrobcu na obale farby. Aplikujte farbu v rovnomerných vrstvách a nechajte dostatočný čas na schnutie medzi vrstvami
 • údržba – pravidelne kontrolujte a udržiavajte natreté povrchy, aby ste predĺžili ich životnosť a udržali ich estetický vzhľad

S kvalitnými farbami na drevo, kov a betón môžete zrenovovať exteriér vášho domu tak, aby vyzeral nielen krásne, ale bol aj chránený pred vonkajšími vplyvmi. Nechajte svoj domov vyniknúť a vydržať nástrahy počasia s farbami, ktoré spájajú funkčnosť a estetiku.