Tichá práca v záhrade? Vďaka AKU nástrojom zaručene.

Tichá práca v záhrade? Vďaka AKU nástrojom zaručene.
24. septembra 2020 Andrea Macekova

Ak za posledné roky vznikol v záhradnej technike nejaký výrazný trend, tak sú to jednoznačne akumulátorové technológie. AKU záhradná technika zažíva obrovské BOOM v spoločnosti, a niet sa čomu diviť. Spájané sú v nej totiž najlepšie výhody elektrických a benzínových strojov.

Akumulátory dokážu hravo konkurovať ostatným pohonom aj vďaka cene – už dávno neplatí, že pri kúpe AKU nástrojov ide o drahú investíciu. Práve naopak, sú teraz omnoho dostupnejšie pre všetkých používateľov a ponúkajú nezameniteľný výkon, jednoduchú obsluhu a lacnú prevádzku s nízkymi nárokmi na údržbu.

rotačnými kosačkami jednoducho zvládnete pravidelnú údržbu trávniku. Strunové kosačky, prípadne krovinorez vám nesmierne uľahčí boj s vysokým trávnikom, úpravou okrajov cestičiek, členitých záhonov a okolia stromov alebo záhradných lavičiek. Plotové nožnice, teleskopické plotové nožnice a prerezávače konárov bez problémov zvládnu všetky druhy živých plotov, okrasných kríkov a ovocných stromov. S reťazovou pílou narežete polená do krbu alebo zrežete staré, vyslúžilé stromy. Elektrická píla je nenáročná na údržbu, stačí vám strážiť množstvo oleja a kontrolovať, aby bola reťaz správne ostrá. S AKU nemusíte sledovať každý krok, aby ste náhodou nezakopli o napájací kábel, prípadne ho neprerezali. Nemusíte riešiť palivo a strážiť, či je nádrž plná. AKU píly sa ľahko ovládajú, sú tiché a spoľahlivé. Navyše absencia elektrického kábla a benzínových výparov je mimoriadne príjemná. Fukár za vás vyčistí od lístia chodníky, príjazdové cesty, terasy či skalky. S kultivátorom doprajete svojej pôde perfektnú „masáž“ pred ďalším sadením. Tlakovým umývačom nakoniec dokážete umyť všetko, na čo si len spomeniete.

Batérie vydržia hodiny

Veľkú zásluhu na obľúbenosti AKU náčinia majú z veľkej miery moderné Li-Ion batérie. Tie v porovnaní so staršími niklovými článkami vydržia pracovať o mnoho dlhšie s výrazne väčším výkonom. Vďaka vyššej kapacite dokážu spracovávať svoju elektrickú energiu až trikrát efektívnejšie. Relatívne vysoká kapacita je pritom vtesnaná do batérie s malým objemom a nízkou hmotnosťou, ktorá nemá pamäťový efekt, nemusí sa formátovať a netrpí znateľným samovybíjaním. Nabíjací cyklus netrvá vôbec dlho, moderné rýchlo-nabíjačky to zvládnu za pár desiatok minút. K ďalším benefitom patrí vyrovnaný výkon strážený elektronickou jednotkou a dlhá životnosť.

Nezávislé, tiché a hlavne ekologické

Vo výhodách nemeškajú ani samotné stroje, ktoré tieto moderné batérie poháňajú. Spájajú v sebe pohybovú nezávislosť a výkon benzínových strojov s čistou a ekologickou energiou strojov elektrických. S AKU vás nemusí trápiť prívod elektriny či dĺžka predlžovacieho kábla. Nemusíte sledovať svoj každý krok, aby ste sa náhodou nezamotali do elektrického kábla alebo nedajbože ho presekli. Nemusíte dokupovať drahý benzín a dávať pozor, či je nádrž plná. Nie je nutné zložito štartovať – stroje sa zapnú okamžite stlačením tlačidla. Ľahko sa ovládajú, sú tiché a spoľahlivé. Pritom nevypúšťajú žiadne exhalácie a šetria životné prostredie.

Výkonnejšie AKU stroje v poslednej dobe poháňajú veľmi obľúbené bezuhlíkové motory. Namiesto komutátora s uhlíkovými kefami v nich pracuje elektronika, čo výrazne zjednodušila konštrukciu. Motor nemá potrebu zahrievať sa do neznesiteľných teplôt a je takmer bezporuchový. Pritom však disponuje vyšším výkonom a rýchlejším krútiacim momentom. Elektronické riadenie otáčok umožňuje presné nastavenie krútiaceho momentu pri rozdielnom zaťažení motora, takže si motor vezme vždy len zodpovedajúce množstvo energie. Vďaka tomu je výrazne úspornejší, efektívnejší a má vyššiu výdrž na jedno nabitie batérie. Stroje s týmto motorom sú tak všestrannejšie, výkonnejšie, tichšie a vydržia dlhšie pracovať.

Nákup výkonných AKU záhradných nástrojov sa vám určite vyplatí. Nielenže ušetrite svoju peňaženku ale aj matku prírodu, ktorá vám to vráti na ešte krajšej záhradnej zeleni. Príďte sa o týchto skvelých nástrojoch presvedčiť na vlastné oči do našich predajní v Spišskej Novej Vsi, Spišskom Štvrtku či Klčove.

Zdroje: https://mojdom.zoznam.sk/zahrada-a-exterier/zahradna-technika/aku-zahradna-technika-stavte-na-ticho/  https://mojdom.zoznam.sk/zahrada-a-exterier/zahradna-technika/ako-si-poradit-s-jesennym-upratovanim-zahrady/

Foto: www.google.sk