Vizualizácie kúpeľne už aj u nás v STOVE

Vizualizácie kúpeľne už aj u nás v STOVE
19. mája 2021 Andrea Macekova

Kúpeľňa je jednou z najdôležitejších miestností v dome. Je to miesto, kde sa váš deň začína a tiež končí. Miesto, ktoré vám ráno pomáha naštartovať váš deň a nabrať energiu do každodenných úloh a naopak večer pomáha telo ukľudniť a pripraviť k spánku.

Ak aj vy ste zatúžili po novej kúpeľni, ste nervózny a neviete rady ako na to, naši pracovníci v STOVE vám ochotne poradia s výberom vhodných materiálov, ako sú obklady a dlažby do kúpeľne. Pripravia 3D vizualizáciu aj predbežnú cenovú ponuku. Postarajú sa o kvalitné zariadenie do kúpeľne, pretože vieme, že pri stavbe alebo rekonštrukcii kúpeľne sa ľudia často dopúšťajú tých istých chýb, ktoré skôr či neskôr oľutujú. Pretože zladiť všetky detaily – estetické, technické a organizačné nie je jednoduché. Navyše, každému z nás sa páči niečo iné a aj na to treba myslieť, lebo v tej kúpeľni budú aj iní členovia vašej domácnosti. Preto je čas využiť služby konzultanta, ktorého nájdete u nás v STOVE. On sa totiž vyzná v najnovších trendoch a dokáže vám šetriť čas, peniaze a starosti.

Dispozičné riešenie

Premysleli ste si, aké by malo byť usporiadanie vo vašej kúpeľni? Je dôležité vedieť, čo by ste v kúpeľni chceli mať a koľko členov domácnosti ju bude využívať, pretože prv než začneme riešiť kúpeľňu, pozrieme si, aké je jej dispozičné riešenie, aby sme vedeli vhodne využiť priestor. Na začiatok zadáme tvar a rozmer kúpeľne a môžeme vyberať kúpeľňové prvky podľa vašich predstáv – vaňu, sprchovací kút, umývadlo, kúpeľňový nábytok, práčku, sušičku atď.

3D vizualizácia

V dnešnej dobe môžete svoju kúpeľňu vidieť skôr, než položíte prvú obkladačku. Moderné technológie poskytujú čoraz pokročilejšie možnosti na vykonávanie úloh a to aj realizácie kúpeľní, aby si obstarávateľ ľahko predstavil vizuálne a dispozičné riešenie budúcnosti. 3D vizualizácia vám pomôže nahliadnuť do kúpeľne a rozhodnúť či výška dlaždíc zodpovedá vašim predstavám, či farebná kombinácia je vyhovujúca, ale aj objednať ideálne množstvo materiálu. Ak si vyberiete viaceré dizajnové možnosti, viete si ich porovnať a rozhodnúť sa pre správne riešenie. Investícia, ktorú vložíte do spracovania 3D vizualizácie sa vám na 100% vyplatí.

Vizualizáciou sa vyhnete:

  • chybám, ktoré by mohli zbytočne vzniknúť pri realizácií
  • nespokojnosti s farebným riešením obkladu
  • nespokojnosti s umiestnením osvetlenia
  • nespokojnosti s celkovou formou miestnosti

Vizualizáciou sa naopak uistíte, že nová kúpeľňa bude plne funkčná, dispozične a vizuálne dokonalá.

Postup pre vypracovanie vizualizácie

  • Stretnutie osobné alebo online, pre detailne zmapovanie požiadaviek klienta po zaslaní, alebo predložení výkresu, ktorý obsahuje všetky rozmery stien, výšku stropu, vzdialenosť okien a dverí od rohu stien a ich rozmery. Pri oknách je dôležitá aj výška okna a výška parapetu od zeme. Ak už máte pevne dané rozvody vody a odpadu, musí byť ich umiestnenie tiež zakreslené. Ak je kúpeľňa umiestnená v podkroví, je nutné priložiť aj rez miestnosti, v ktorej je znázornená „podkrovná šikmina“ a jej rozmery.
  • zistenie farebných preferencií, rôznych špeciálnych požiadaviek, ktoré by ste radi zapracovali do vašej kúpeľne.
  • ak nemáte konkrétnu predstavu o vašej kúpeľni, môžete to ponechať na interiérového špecialistu, ktorý na základe vašich požiadaviek vytvorí svoj vlastný dizajn.

Výsledkom je špecifický dizajn, dispozičné riešenie a pohľad na kúpeľňu z rôznych uhlov.

Predbežná cenovú ponuka

Na to, aby ste sa vedeli správne rozhodnúť pri výbere produktov slúži práve cenová ponuka. Ako bolo spomenuté vyššie, vizualizácia vám pomôže v tom, aby ste vedeli koľko materiálu zakúpiť a v cenovej ponuke to bude všetko nacenené. Takže „na konci dňa“ budete vedieť aká bude vaša kúpeľňa, a aj to, koľko za ňu zaplatíte.

Ak ste sa rozhodli, že teraz je ten správny čas na stavbu, rekonštrukciu alebo renováciu vašej kúpeľne, neváhajte navštíviť kúpeľňové štúdio STOVA.

 

ZDROJE: Štýlové kúpeľne a ich vybavenie | SIKO, Návrhy koupelen – k-domu.cz (k-domu.cz)

FOTO: https://www.freepik.com/