Vodovodná batéria by nemala byť len pekná, ale hlavne dokonale funkčná

Vodovodná batéria by nemala byť len pekná, ale hlavne dokonale funkčná
30. mája 2019 Patrik Boďo

Vodovodných batérií je na trhu celá kopa a to vďaka mnohým výrobcom. V dnešnej dobe je tak obrovské množstvo modelov, tvarov, funkcií a veľkostí, v ktorých sa človek pri výbere môže ľahko stratiť. Nemusí to však byť zas až taká veda, stačí si len zodpovedať pár otázok.

Nielen vzhľad, ale aj…

Funkčnosť! Batéria sa vyberá zvyčajne najskôr podľa výzoru. Musí sa jednoducho páčiť. Pretože by ale táto dôležitá súčasť kúpeľne či kuchyne mala byť predovšetkým prvkom funkčným, je potrebné sledovať mnohé ďalšie parametre.

V prvom rade by ste mali zmonitorovať odolnosť a životnosť batérie, s čím súvisí materiál, z ktorého je batéria vyrobená, a tiež kvalita kartuše. Tá je totiž najviac namáhanou súčasťou batérie – okrem toho, že mieša teplú a studenú vodu, tak má aj tesniacu funkciu. Dôležitým ukazovateľom kvality je tiež samotné telo batérie. Veľmi kvalitné batérie sú napríklad z mosadze alebo jeho zliatin, ktoré odolávajú veľkým výkyvom teplôt a vlhku. Ich údržba je tiež podstatne jednoduchšia.

Umiestnenie a tvar

Pri výbere novej batérie by malo zohrávať významnú úlohu jej umiestnenie. Ak iba vymieňate existujúcu batériu, mali by ste pravdepodobne zvoliť batériu rovnakú. Pokiaľ staviate novú kúpeľňu, máte voľnú ruku.

Veľkosť samotnej batérie by mala zodpovedať veľkosti zariadenia, na ktorom je umiestnená. Vyvarujte sa drobných batérií na veľkom umývadle a naopak. Takisto zaoblenie hrán napríklad vane a batérie by malo aspoň trochu ladiť. Ak máte celú kúpeľňu ladenú do dynamických, ostrých liniek, zakúpte aj podobný tvar batérií.

Kludi v kúpeľni, Kludi na kolesách

O optické a vyvážené siluety sa postarajú batérie značky Kludi, ktorých jemné hrany sa šikovne pohrávajú s moderným dizajnom. Telesá a plochy batérií sú charakteristické mäkkými hranami so zaoblenými rohmi. Aj preto si batérie vyslúžili viac než 20 medzinárodných ocenení, pričom ocenenie „Most Innovative Brand of the Year 2015“ je najvyššia cena Plus X Awards a ctí inovačnú silu spoločnosti.

Batérie Kludi však neponúkajú len rafinovaný vzhľad, ale aj efektívne funkcie. Firma dbá o vysokú bezpečnosť so zreteľom na presnosť, trvácnosť a profesionalitu v popredajnom servise. Vďaka tomu sú batérie nielen spoľahlivé, ale aj trvácne, uznávané a dôveryhodné. Spoľahlivosť a dôveryhodnosť firmy dokazujú aj časté dobrovoľné interné i externé audity. Kludi tak obstála prostredníctvom neustáleho rozvoja praktických a kľúčových produktov veľmi dobre aj v medzinárodnej súťaži o stabilite a tradícii.

Na záver snáď už len toľko, že keď sa dvaja majú radi, na ničom inom nezáleží. Odveká pravda, ktorá ale rozhodne neplatí pri umývadlách a batériách. Ani umývadlo a batéria si totiž nemusia padnúť do oka a konečný výsledok môže mať predzvesť talianskeho manželstva. Buďte preto o krok vpred a nespájajte nespojiteľné.

O jedinečnosti batérií Kludi sa budete môcť presvedčiť sami na prezentácii v mobilnom demobuse už 4. júna od 8.00 – 14.00h v Spišskej Novej Vsi. Tešíme sa na vás!

Zdroj: kludi.com, hopa-koupelny.cz, vodovo.cz
Foto: istockphoto.com