Wellness s pocitom osviežujúceho dažďa. Aj sprchová hlavica dokáže divy

Wellness s pocitom osviežujúceho dažďa. Aj sprchová hlavica dokáže divy
15. júla 2018 Patrik Boďo

Vyberáte novú sprchu a neviete, podľa akých kritérií sa rozhodovať? Možno si poviete, že to nie je žiadna veda, no keď chcete dostatočný relax, podceniť kúpeľňovú sprchu netreba. Veď predsa skoro každý z nás sa raz do dňa sprchuje. Pozrime sa na pár základných bodov, vďaka ktorým sa v kráľovstve súkromia budete cítiť ako naozajstní králi.

Je čo zvažovať

Voľba medzi vaňou a sprchovacím kútom nie je jednoduchá. Ak ste sa rozhodli pre sprchovací kút, pocit luxusného sprchovania bude značne ovplyvňovaný voľbou sprchovej batérie. Väčšina ľudí tomu neprikladá väčší význam, ale správnou voľbou môžete sprchovanie pozdvihnúť na omnoho vyššiu úroveň.

Poznáme ručnú sprchu, hlavovú sprchu, sprchové sety či masážne sprchové panely. Všetky tieto typy sprchových hlavíc majú svoje výhody aj nevýhody, čo je pred nákupom potrebné zvážiť, pričom pozerať musíte určite aj na osobné preferencie.

Rubineta. Kvalita a dizajn s prvotriednym servisom

Najdôležitejším kritériom pri výbere sprchových setov a jednotlivých sprchových hlavíc je ich veľkosť a prietok. Ovplyvňuje nielen spotrebu vody, ale taktiež pôžitok zo sprchovania.

Medzi prvých zástupcov sa radia ručné sprchové hlavice, ktoré aj u nás patria medzi najbežnejšie typy. Ručná hlavica je veľmi praktická, lebo s ňou môžete manipulovať ľubovôle. Skvelo sa tak hodí do kúpeľní, kde sa sprchujú deti. Vyberať môžete z nepreberného množstva hlavíc s rôznymi vlastnosťami, majte ale na pamäti, že praktickejšie je zaobstarať si ľahšiu hlavicu (skôr plastovú, ako kovovú), ktorá nespôsobí poškodenie sprchovacieho kúta pri prípadnom nechcenom vykĺznutí.

Európsku značku certifikovaných vodovodných batérií a sanitárneho príslušenstva Rubineta, ktorých hlavnými kritériami sú dokonalá kvalita, moderný dizajn, inovácie technológií a prvotriedny servis, nájdete u nás v Stova Baumarket na oddelení sanity. Pozrite si náš aktuálny akciový leták, v ktorom sa dozviete, za akú cenu ručné sprchové hlavice Rubineta ponúkame.

Čakať na letný dážď už nemusíte

Nevýhodou ručnej sprchovej hlavice je okrem hrozby vykĺznutia aj nutnosť dovybaviť vašu kúpeľňu nejakým schopným držiakom. V našich stavebninách ale ani to nie je žiaden problém. Aj v tomto prípade opäť víťazí značka Rubineta.

Alternatívou, ktorá vám nebude zavadzať, ostáva hlavová sprchová hlavica. Môžete sa tiež stretnúť s názvom „tanierová.“ Ak uvažujete nad sprchovým boxom či kútom, ponúka hlavica lepšie vlastnosti, než jej ručná verzia. Voda po vás stečie z hlavice umiestnenej nad vami, pričom nič nemusíte držať.

Môžete si zaobstarať menšiu hlavicu, ktorá bude slúžiť rovnako ako zafixovaná ručná sprcha alebo môžete zvoliť hlavicu s veľkým priemerom. Tá sa montuje k stropu a pri sprchovaní prináša pocit padajúceho dažďa. Tento typ hlavových spŕch sa v poslednej dobe stal veľkým hitom.

Spotreba či komfort?

Dnes si nie je problém v kúpeľni zabezpečiť aj domácu wellness. Tú si doprajete vďaka špeciálnym masážnym panelom, ktoré ponúkajú niekoľko programov masáže tela pomocou vodných trysiek. Ide o tú najluxusnejšiu variantu, preto aj cena je značne vyššia. Nič to nemení na tom, že jedine s týmto typom sprchovej hlavice si užijete oddych a vodný relax naplno a hlavne priamo v domácnosti.

Ak sa predsa len nebude vedieť rozhodnúť, praktickým riešením pre vás ostávajú sprchové sety. Kombinujú v sebe sprchovú batériu, ručnú i hlavovú sprchu. Touto voľbou si každý člen domácnosti môže vybrať to, čo mu najviac vyhovuje.

Je dokázané, že pri sprchovaní spotrebuje človek menej vody, než pri kúpaní vo vani. Ešte väčšiu úsporu môžete docieliť použitím ekonomických sprchových hlavíc. Ak však zvolíte masážny panel, môže byť spotreba vyššia, než pri bežnom kúpaní. Vždy teda záleží na tom, čo od sprchy očakávate a aké sú vaše požiadavky.

Zdroj: msotrade.sk, biano.sk, rubineta.eu
Foto: shutterstock.com