6 užitočných rád, podľa ktorých bude vinylová podlaha jasná voľba!

6 užitočných rád, podľa ktorých bude vinylová podlaha jasná voľba!
29. novembra 2021 Andrea Macekova

Podlaha v byte je základný stavebný prvok celého interiérového dizajnu. Zvoliť si tu správnu variantu, môže dodať vášmu bývaniu vyšší luxus. V opačnom pohľade to môže, spôsobiť veľa ťažkostí. Ako sa vyhnúť takému prehrešku? Plávajúca vinylová podlaha je riešením na všetko.

Využijete ju naozaj všade

Podlaha z vinylu má vďaka svojmu univerzálnemu použitiu neobmedzené možnosti pokladania v akýchkoľvek priestoroch. Na základe produktového typu medzi nimi dokážete nájsť podlahy s vysokým akustickým a tepelnoizolačným koeficientom. Vinylové podlahy môžu byť vyhotovené aj s vyššou odolnosťou proti vode, čo Vám umožňuje použiť vinylové podlahy napríklad aj  v kúpeľni, či kuchyni.

Dizajn, ktorý Vás chytí za srdce

Keď už sme Vám spomenuli mieru praktických využití, nesmieme samozrejme zabudnúť ani na „výzor“. Vinylové podlahy zaberajú na trhu veľké percento vďaka ich neobmedzenej tvárnosti dekórov a farebnej škále. Nájdeme medzi nimi rôzne druhy, od klasických až po moderné, ktoré sa snažia reflektovať aktuálnosť trendov. Špeciálnu pozornosť sa určite oplatí venovať tým modelom, ktoré dokážu identicky imitovať prírodné materiály, ako sú kameň či drevo. Navyše to nie je iba vizuálna pretvárka, ale dokonca reálna povrchová štruktúra. Vinyl vďaka tomu tou správnou voľbou do každého interiéru, odhliadnuť od dizajnového zhotovenia.

Zdravie máme na prvom mieste

V dnešnej dobe, čím ďalej viac ľudí trpí na rôzne pridružené zdravotné problémy. Táto podlaha je pre alergikov úplne ideálnym riešením, keďže je totálne zdravotne neškodná a na jej hladkom povrchu sa nedrží žiadny prach, mikróby, či roztoče. Vinylové podlahy môžete dokonca aj ošetriť s antibakteriálnou povrchovou úpravou, ktorí pomôže udržať domov čistejší a zdravší.

Upratujte s ľahkosťou

To či je vaša podľa zdravotne nezávadná záleží z väčšej časti na tom ako jednoducho ju môžete dezinfikovať. Podlahoviny z vinylu sa však radia do kategórie, ktoré stačí „preletieť vysávačom“ alebo zotrieť mopom. Okrem toho si nevyžadujú žiadne špeciálne ošetrovacie praktiky. S pravidelným upratovaním postačia aj bežne dostupné čistiace produkty.

Pokladať ju je radosť!

Vieme, že sa niektorým z Vás môže zdať uloženie podlahy ako veľmi náročná a komplikovaná činnosť. Vyvedieme Vás však z omylu. Pokladanie plávajúcich vinylových podláh patrí medzi tie najjednoduchšie stavebné činnosti, nakoľko nie je potreba použiť žiadne spojovacie lepidlo. Nevadia im ani menšie nerovnosti a nedokonalosti, keďže pri ukladaní tieto detaily jednoducho zapadnú pod.

Dôležite je však mať na pamäti to, že tento ukladací proces nie je iba jednoduchý ale dokonca aj rýchly a bez prachu. Nenarušíte si tým ani chod vašej domácnosti, a pokiaľ sa Vám náhodou nejakým nešťastím podarí podlahu poškodiť, ľahko vymeníte diel za iný.

Lákavé ceny za materiál

Pri tomto type podláh sa nemusíte báť ani cenového „kameňu úrazu“. Možnosti vinylových podláh je na svete naozaj mnoho a preto je aj ich cenová ponuka naozaj široká. Všetko však záleží od toho, ako veľmi chcete kráčať po výnimočnom povrchu. Treba mať však na pamäti, že po ňom budete kráčať zopár rokov a investovať do poriadnych základov sa oplatí vždy.

V našom novom oddelení BÝVANIE disponujeme veľkým podlahovým štúdiom, kde si dokážete vybrať tú správnu podlahu do vášho bývania. A ak nie, tak sa nebojte opýtať našich STOVA šikovníkov!

ZDROJE: www.mojdom.zoznam.sk

FOTO: www.freepik.com