Ako si vybrať najlepší strešný nosič

Ako si vybrať najlepší strešný nosič
5. januára 2023 Wordbajan Wordpress

 

Či už ste tvrdo pracujúci remeselník, alebo zanietený športovec, ktorý si chce užiť chvíle aktívneho oddychu a pohybu, pri presúvaní autom často býva výzvou, ako uvoľniť miesto vo svojom vozidle.

 

Strešné nosiče sú pre vás najlepší spôsob, ako to urobiť. Tu sa natíska otázka, aký strešný nosič je najlepší, keďže na trhu je množstvo skvelých modelov. Ako teda vybrať ten najlepší? Na začiatok si položte niekoľko otázok, ktoré vás navedú na správnu odpoveď a vy sa rozhodnete pre štýl strešného nosiča, ktorý sa vám hodí najviac.

 

  • Ako ho budete používať – Toto je veľká a dôležitá otázka, s ktorou musíte začať. Od batožiny po bicykle, stany, lyže, rebríky, náradie či mnoho iných dôležitých vecí, ktoré je potrebné prepraviť. Úložný potenciál strešných nosičov je prakticky neobmedzený. O veľkosti a tvare vašich strešných nosičov rozhodne v prvom rade model vášho vozidla a potom to, ako ich plánujete používať. Napríklad, ak sa chystáte na kempovanie a balíte stan, budete potrebovať iný nosič, ako keď väčšinou prevážate rebríky a náradie. Strešné nosiče sú všestrannou voľbou pre väčšinu vašich potrieb, ktoré ponúkajú viac priestoru.

 

 

  • Ktorý materiál je najlepší – Výrobcovia neustále hľadajú pevné, ale zároveň ľahké materiály. V súčasnosti dva najobľúbenejšie materiály pre strešné nosiče sú oceľ a zliatina. Oceľ je výrazne ťažšia ako zliatina, ale zvyčajne je lacnejšia a odolnejšia. Zliatina je prémiový materiál, ktorý je ľahký, trvácny a odolný voči hrdzi. Obidva materiály sú naozaj dobrou voľbou a rozhodnúť sa môžete na základe svojho rozpočtu.

 

  • Aký je hmotnostný limit vášho vozidla – Existuje jedna dôležitá výnimka, pri ktorej rozpočet musí ísť bokom a tým je hmotnostný limit vášho vozidla. Väčšina 4×4 vozidiel a ťažkých dodávok má maximálnu nosnosť strechy 100-200 kg, vrátane strešného nosiča. Samotný prázdny nosič môže niekedy vážiť až 50 kg, a to vám zaberie časť vašej kapacity. Ak plánujete prevážať ťažké materiály či náradia, mali by ste použiť ľahký strešný nosič, aby ste ušetrili na hmotnosti nosiča a mohli tak prevážať viac vašich vecí.

 

 

  • Budete používať príslušenstvo –Pre bezpečné skladovanie a prenášanie vašich vecí je vhodné zabezpečiť si aj doplnky k strešným nosičom. Nie je nič horšie ako to, že vám náklad na vašej streche visí alebo sa počas jazdy uvoľní. Medzi príslušenstvo, ktoré nájdete aj u nás v STOVE patria – nosiče na bicykle, držiaky na batožinu a dokonca aj rebríkové valčeky. Existuje veľa možností, ako udržať všetky druhy nákladu na správnom mieste.

 

  • Na akom vozidle bude nosič umiestnený – Aj toto je dôležitý faktor, pretože do každého vozidla je možné umiestniť strešný nosič inak. Ak máte vozidlo s krátkou strechou, tak tu pravdepodobne budete obmedzení dĺžkou nosiča, ktorý môžete naň bezpečne pripevniť. V prípade SUV alebo hatchbacka, stojí za zmienku, že niektoré boxy nemusia umožniť úplné otvorenie poklopu. No a vodiči luxusných vozidiel alebo vozidiel vyššej kategórie majú zas tendenciu nakupovať strešné nosiče vyššej kategórie kvôli estetickému prvku.

 

  • Kde budete nosič skladovať – Ak sa rozhodujete pre strešný nosič, musíte zvážiť, kde ho budete skladovať. Väčšina ľudí má tendenciu ich dať na strechu vozidla a nechať tam. To je skvelá možnosť, no môže to byť obmedzujúce. Ak plánujete nechávať nosič na vozidle a zaparkovať v garáži, oplatí sa urobiť nasledovné – zmerajte výšku svojej garážovej brány – zmerajte výšku svojho vozidla – odpočítajte výšku vozidla od výšky garážovej brány a získate priestor, s ktorým môžete uvažovať pri nákupe strešného nosiča.

Ak by ste chceli viac podrobností o našom novom produkte „strešných nosičoch“ navštívte naše STOVA predajne a naši zamestnanci vám radi poskytnú všetky dôležité informácie pre vašu kúpu.

 

www.roofrackscalgary.com