Čo hľadať pod značkou fischer?

Čo hľadať pod značkou fischer?
15. decembra 2021 Andrea Macekova

Značka fischer má vo svojom portfóliu širokú škálu drobného materiálu, ktorý vyhľadávajú rôzni odborníci. Či už s jedná o elektrikárov, kúrenárov, murárov, lešenárov až po mnohé ďalšie široké odvetvia stavebného, ba aj iného priemyslu.

Ak sa povie stavba, každý z nás si predstaví betón, murivo, krytinu, a podobne. Je pravdou, že produkty značky fischer sú najmenej viditeľný materiál na stavbe, avšak nezastupiteľný. Bez produktového portfólia značky fischer by ste mnohé veci vôbec neboli schopní urobiť, prípadne práce by vám trvali o dosť dlhšie.

Medzi produkty značky fischer patria: 

 • oceľové kotvy
 • chemické kotvy
 • bežné hmoždinky
 • rámové hmoždinky
 • hmoždinky pre doskové materiály
 • elektrikárske hmoždinky
 • sanitárne upevnenie
 • kotvenie lešení a upevňovanie na oka
 • upevňovanie okenných rámov
 • elektrické náradie
 • kotvenie izolácií
 • stavebná chémia
 • vrtáky, rezacie a brusné kotúče
 • montážne systémy
 • skrutky

Oceľové kotvy

Čo vlastne môžeme hľadať pod pojmom oceľové kotvy? Sú to rôzne druhy mechanických upevňovacích prvkov pre veľké zaťaženia. Silné a flexibilné pre najvyššie nároky zákazníkov. Zvládnete s nimi ekonomickú montáž do betónu bez trhlín. Za pomoci montážnych prípravkov pre svorníkové kotvy bude inštalácia jednoduchá a rýchla. V sortimente kotiev fischer môžete nájsť rad rôznych riešení pre širokú škálu náročných aplikácií.

Chemické kotvy

Chemické kotevné systémy sú spoľahlivý spôsob, ako upevniť extrémne zaťaženie v betóne, pórobetóne alebo v murive bez vnášania napätia do kotevného podkladu. fischer má v tomto odbore mnohoročné skúsenosti a vďaka vlastnej výrobe a vlastnému oddeleniu pre výskum a vývoj ponúkajú zákazníkovi, spoľahlivé a hlavne bezpečné riešenie aj pri extrémnych podmienkach na mieste stavby. 

V ponuke sú aj kotvy do betónu s vnútorným závitom pre demontovateľný kotevný bod. Vysoký výkon v betóne s trhlinami dodáva injektážna malta, ktorej odhadovaná životnosť je 100 rokov v betóne. S novou generáciou univerzálnych mált fischer, sa okrem odolnosti zvyšuje aj pevnosť spoja v betóne. S týmto jediným výrobkom je možné vykonávať množstvo upevňovacích úkonov, je teda najspoľahlivejším riešením pre takmer každú aplikáciu.

 

Hmoždinky

Bežné, rámové, elektrikárske, hmoždinky pre doskové materiály, áno, je ich naozaj široká škála. Výrobok z plastu a kovu na upevnenie malých a stredných zaťažení, také sú bežné hmoždinky. Tie môžu byť univerzálne, alebo aj rozperné, ktoré dosiahnu dvoj až štvornásobné rozpätie. Bezpečné upevnenie fasádnych rastrov, vnútorného vybavenia, okenných, dverových a bránových rámov a tesárskych konštrukcií dosiahneme pomocou rámových hmoždiniek, či už zatĺkacích alebo so zápustnou hlavou. Vynikajúco poslúžia na upevnenie ľahkých predmetov, lankových kotevných systémov, osvetlenia alebo potrubných objímok v interiéri a exteriéri.

Špecialista na doskové a rôzne duté a dutinové stavebné materiály to je hmoždinka pre doskové materiály. Samorezná, rozperná, kovová, nylonová sklopná a mnohé ďalšie pre sadrokartóny a iné dosky. Elektrikárske hmoždinky slúžia na jednoduché a efektívne upevnenie káblov a potrubí pre elektrické rozvody do betónu, muriva, drevených a doskových materiálov. Manipulácia s nimi je ľahká a bezpečná. Medzi tento sortiment radíme rôzne klipové príchytky na plastové trubky, zaisťovacie spony, nylónové zaklápacie príchytky, dištančné skrutkové objímky, zberné káblové držiaky, káblové príchytky, ZIP pásky a mnohé ďalšie.

Výrobky fischer majú rôzne prednosti a vlastnosti a všetky hmoždinky majú spoločné: spoľahlivosť pri montáži a bezpečnosť počas dlhej doby.

Kotvenie lešení a upevňovanie na oka

Aj bezpečné kotvenie fasádnych lešení, špalierov a napínacích lán si zabezpečíte pomocou produktov fischer. Široký sortiment príslušenstva od kotevných tyčí až po kotvy s vnútorným závitom a armatúry. Pretože aj lešenie je potrebné zabezpečiť, aj keď len dočasne ukotviť do stavebných materiálov.

Kotvenie izolácií

Veľa sa popísalo o zatepľovaní domov a bytov a práve pri realizácií zatepľovacích systémov mnohí majstri siahnu po produktoch fischer, kedy hľadajú kotevné prvky na upevnenie izolačných dosiek. V dnešnej dobe rôznorodých stavebných materiálov, špecifikácie izolácií a dobu, kedy sa kladie dôraz na požiarnu odolnosť sú aj zvýšené požiadavky na hmoždinky a práve značka fischer si toto sleduje a prísne požiadavky dodržiava.

Stavebná chémia

Ponuka montážnych pien, lepidiel, tmelov je tu pre profesionálnych remeselníkov, ktorý potrebujú tmeliť, lepiť a tesniť pri stavebných a pomocných prácach, pri vybavovaní interiéru a pod. Pomáhajú pri montáži okien a dverí, konštrukcií striech a pri mnohých ďalších stavebných úkonoch. Tieto výrobky sú charakteristické tým, že majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, odolnosť proti starnutiu, poveternostným vplyvom a tlaku vody.

Predstavili sme vám pár produktov z produktovej línie fischer. Drobný tovar, bez ktorého sa pri stavbe, ba ani v domácnosti nik nezaobíde. Ak vám bude čosi chýbať, alebo si neviete rady ako ďalej a čo na ten ktorý úkon použiť, sme tu pre vás v STOVE v oddelení stavebnín a radi vám poradíme pri nápuke.

 

ZDROJE: www.fischer-sk.sk/sk-sk/produkty/inovacie/fis-v-plus

FOTO: www.fischer-sk.sk/sk-sk/produkty/inovacie/fis-v-plus