DeWalt, Wolfcraft, Fischer – kto sú títo „páni“?

DeWalt, Wolfcraft, Fischer – kto sú títo „páni“?
24. júna 2022 Wordbajan Wordpress

Verím, že tieto značky nie sú remeselníkom neznáme, a práve preto sa aj v našej STOVA predajni uskutočnila prezentácia noviniek a produktov týchto značiek. Ani tu výrobcovia nezaháľajú a produkujú novinky, ktoré uľahčia a zefektívnia každú prácu. Pre tých, ktorí ste akúkoľvek prezentáciu týchto dodávateľov premeškali, spomenieme vám pár produktov a informácií, ktoré naposledy na prezentácií odzneli.  

DeWalt

Výrazná žlto čierna značka, ktorú nik nedokáže prehliadnuť. Značka výrazná, nielen svojou farbou, ale aj bohatou históriou, overeným výkonom a v neposlednom rade inováciami a technológiou. Spoločnosť DEWALT pokračuje v navrhovaní a optimalizácii profesionálnych riešení na stavbe – náradia, príslušenstva a servisu s cieľom zabezpečiť absolútnu dôveru aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Nový typ akumulátora PowerStack

Jednou z noviniek je aj kompaktná batéria 20 V MAX* DEWALT POWERSTACK™ , ktorá je o 50 % výkonnejšia, o 25 % kompaktnejšia a o 15 % ľahšia. Táto batéria je vybavená nárazuvzdornou gumenou základňou a využíva revolučnú technológiu vrecových batérií, ktorá poskytuje dvojnásobnú životnosť. Táto batéria je navrhnutá tak, aby sa dostala do stiesnených priestorov bez toho, aby sa znížil jej výkon, je kompatibilná s 20V MAX* náradím a nabíjačkami, ktoré už vlastníte. Je najvýkonnejšia, najkompaktnejšia a najľahšia, má zabudovaný LED palivomer, ktorý zobrazuje stav nabitia.

Wolfcraft

Wolfcraft je spoločnosť, ktorá patrí k priekopníkom v odvetví služieb pre domácich majstrov. Pôsobí tiež ako výrobca a dodávateľ náradia a príslušenstva pre elektrické náradie. Firma za svoje výrobky radu ocenení. Okrem výroby sa spoločnosť zameriava aj na zaškolenie obchodníkov priamo na mieste pri zaobchádzaní s produktmi Wolfcraft a odovzdávaní praktických znalostí. Školiaci tím navštívil aj predajňu STOVA kde odprezentoval niekoľko produktov zo širokej produktovej línie, ktorá zastrešuje produkty pre stolárov, murárov, tesárov, elektrikárov a mnohých ďalších remeselníkov. Medzi takéto produkty patria aj:

 • pracovné stoly a odkladacie police
 • bity a nástavce
 • brúsne kotúče, papiere a plátna
 • dielenské nože a stoly
 • dierové píly a dierovky
 • frézy a vrtáky
 • kolíkovacie, leštiace sady a kefy
 • manipulačná, meracia a nivelačná technika
 • pílové, brúsne kotúče a príslušenstvo k uhlovým brúskam
 • píly a pílky
 • zveráky a rezačky obkladov
 • rôzne náhradné diely a príslušenstvo

Ako iste viete, dnes nie je možné mať pri práci len jeden druh príslušenstva a náradia. Ak by to tak bolo, tak práca by trvala o dosť dlhšie a nebola by ani dostatočne kvalitná. Ak sa len pozrieme na takú drobnosť akou sú vrtáky, zistíme, že je ich nespočetné množstvo a každý s nich je vyrobený pre konkrétny druh materiálu, do ktorého je potrebné vŕtať. Vrtáky sú rozdelené do skupín, podľa ich použitia:

 • vrtáky do kovu – HSS CO vrtáky, HSS vrtáky, HSS so 6-hrannou stopkou
 • vrtáky do dreva – Špirálovité vrtáky, HSS špirálovité vrtáky, CV špirálovité vrtáky, CV špirálovité vrtáky so 6-hrannou stopku, Hadovité vrtáky, Štandard, Speedwinder, Ploché vrtáky,
 • vrtáky do betónu – SDS-PLUS, Profesional 4CUT, Profesional, Štandard, SDS-MAX
 • vrtáky do kameňa – Vrtáky so 6-hrannou stopkou, sekáče
 • viacúčelové a valcové vrtáky

 

Fischer

Úspech spoločnosti fischer je založený na silnom partnerstve v obchode. Aj preto sa „fischerovci“ rozhodli urobiť pre vás túto prezentáciu. Autorizovaní predajcovia značky fischer majú kvalifikovaný personál a ponúkajú široký sortiment produktov vo svojich predajniach. Štandardné spotrebné materiály, ako sú spojovacie prvky, sú žiadaným artiklom. Preto je dostupnosť tovaru najvyššou prioritou spoločnosti, aby uspokojila svojich zákazníkov. Na prezentácií v predajni STOVA sme si okrem iného predviedli aj novú sadu produktov na kotvenie.

DuoXpand – Rámová hmoždinka

Táto rámová hmoždinka je príznačná tým, že sa šikovne zahryzne do všetkých typov stavebných materiálov pre univerzálne použitie. Špeciálna geometria lamiel jemne expanduje v stavebnom materiáli a zabraňuje praskaniu v pórovitých a krehkých stavebných materiáloch. Aj kotvenie blízko okrajov je bezproblémové. Dvojfarebné hmoždinky zaručujú nosnosť tým, že sú vyrobené z vysoko kvalitného nylónu – šedá časť a optimálne rozloženie expanzie – zuby z červeného materiálu.

Predmontovaná bezpečnostná skrutka je dokonale prispôsobená hmoždinke a tým vám zaisťuje úsporu času pri montáži. Rebrá na bokoch hmoždinky zabraňujú pretáčaniu vo vyvŕtanom otvore pre funkčne a bezpečné použitie. Dve dodatočné kotevné hĺbky 140 a 160 mm umožňujú bezpečné kotvenie v dierovaných materiáloch s veľkými dutinami a vo všetkých triedach stavebných materiáloch v zmysle ETA certifikátu.

Pre kovové konštrukcie je ideálna verzia hlavy FUS so skrutkou so šesťhrannou hlavou a lisovanou plastovou podložkou. Široký golier hmoždinky zabraňuje kontaktnej korózii a utesňuje vyvŕtaný otvor pre trvalo bezpečné kotvenie. Šikovná kombinácia materiálov a dizajnu umožňuje teda nové funkčné princípy a možnosti využitia v porovnaní s bežnými riešeniami.

 

Toto je len zlomok z toho, čo odznelo na prezentácií noviniek. Našou snahou je stále kráčať vpred, preto odporúčame sledovať aj našu stránku www.stova.sk, kde sa dozviete viac o pripravovaných novinkách a akciách.

 

ZDROJE: www.dewalt.sk, www.wolfcraftsk.sk, www.fischer-sk.sk/sk-sk