Kvalita a vzhľad. Na čo sa pri výbere dverí ešte zamerať?

Kvalita a vzhľad. Na čo sa pri výbere dverí ešte zamerať?
22. februára 2019 Patrik Boďo

Plánujete konečne vymeniť staré ošúchané dvere vo vašom interiéri za nové? Tak to by ste pri rozhodovaní mali okrem vzhľadu zohľadniť materiál, z ktorého je vyrobený ich povrch. Prečo?

Iná doba, iné dvere

Pretože povrchová úprava dverí má významný vplyv na ich funkčnosť a životnosť, pričom práve od nej závisí aj náročnosť starostlivosti o ich vzhľad. Ten teda úzko súvisí s kvalitou materiálu. Veľkou výhodou je dnes to, že doba, kedy ste pri voľbe povrchu dverí mali možnosť vybrať si z obmedzenej farebnej škály povrchov lakovaných, potiahnutých fóliou alebo prírodnou drevenou dyhou, sú dávno preč. Výrobcovia interiérových dverí stavili na moderné technológie a začali vyrábať dvere s vysoko odolnými a trvanlivými povrchmi.

Ako vyberať?

Vybrať vhodné interiérové dvere kvôli konkurencii na trhu nie je len tak. Výrobcovia sa predbiehajú v odolnosti voči hluku, požiaru, mechanickým škodám. Okrem toho je výber vnútorných dverí potrebné prispôsobiť dispozíciám a veľkosti vnútorných priestorov.

A načo pri výbere dverí pamätať? Tak v prvom rade si treba dokonale premyslieť rozmery dverí a smer otvárania. Zlaté pravidlo, dvakrát meraj, raz strihaj, tu platí trojnásobne. Až následne treba brať do úvahy estetiku. Dvere môžu byť plné alebo so sklenenou výplňou, môžu mať rôzne dekorácie, výrezy, lišty a podobne. Dvere by mali esteticky ladiť s domácnosťou, a záleží na tom, aké farby a línie sa nachádzajú v domácnosti. Porozmýšľať by ste mali aj nad vhodným zámkom a kovaním.

Kvalita a štýl? Hľadaj POL-SKONE!

V súčasnosti je ponuka interiérových dverí, ako sme spomínali, nesmierne široká. Aby ste dostatočne zistili aké sú vlastnosti, výhody a nevýhody jednotlivých modelov, budete si musieť naštudovať katalógy, prípadne sa informovať priamo v predajniach.

V našich stavebninách nájdete veľmi kvalitné dvere so zárubňou od spoločnosti POL-SKONE momentálne za výhodné ceny. Vďaka vycibreným tvarom rôznych druhov dverí POL-SKONE, ich zaujímavým vzorom a rozmanitým farbám, dokážete zvýrazniť individuálnu atmosféru celého bytu či domu. POL-SKONE myslí na vždy módnu a štýlovú podobu interiérov, inšpiruje nové trendy a prináša bohatú ponuku vnútorných dverí. Vybrať si môžete zo širokej škály vzorov – od klasických, cez univerzálne až po moderné. Okrem toho vám značka ponúka veľa možností povrchových úprav s ozdobnými alebo doplnkovými prvkami. Nezavrite teda tejto spoločnosti dvere, ale poriadne do nej nahliadnite.

Zdroj: pol-skone.sk, reconstruction.sk, stavimbydlim.cz, odverich.cz
Foto: pol-skone.sk