Rozkvitnutá záhradná terasa ako oáza relaxu

Rozkvitnutá záhradná terasa ako oáza relaxu
25. mája 2023 Wordbajan Wordpress

V máji je najvyšší čas pripraviť si všetko pre okrasnú záhradnú terasu.

Teraz nám všetko rastie pred očami a práve to je čas, zakúpiť si aj rôzne druhy kvetín, ktorými si môžete vyzdobiť svoje terasy či balkóny. Inšpirujte sa našim akciovým letákom a vyberte si aj vy z našej širokej ponuky kvetín a doplnkov do záhrady, na terasu či balkón.

 

 

Krásky na vašu terasu

Kvety na terase okrem svojej neodolateľnej krásy majú mnoho výhod, ktoré vás presvedčia o ich jedinečnosti. Črepníkové kvety sú prenosné a ľahko sa prispôsobujú rôznym priestorom. Bez ohľadu na to, či máte malú terasu alebo rozľahlý balkón, črepníkové kvety prinesú do vášho exteriéru farby, život a vôňu. Dokážu terasu zmeniť na úžasný zelený raj. Pripravte sa na objavovanie rôznorodých druhov črepníkových kvetov ako sú napríklad:

  • verbena – je vynikajúca rastlina, ktorá môže byť skvelým doplnkom do vašej záhrady. Svojimi nádhernými kvetmi a bohatou paletou farieb pritiahne pozornosť. Verbeny majú zvyčajne drobné kvety usporiadané do hustých kláskov alebo okolíkov. Ich farby sa pohybujú od jasných a žiarivých odtieňov ružovej, červenej a fialovej, cez mäkké pastelové tóny až po biele. Jednou z veľkých výhod verbeny je jej schopnosť kvitnúť hojne a dlhodobo. S vhodnou starostlivosťou a pravidelným odstraňovaním odkvitnutých kvetov môže verbena kvitnúť od jari až do jesene. Je to skutočná farbou nabitá lahôdka pre váš záhradný priestor. Verbeny majú radi slnečné a dobre odvetrané miesto, ale môžu sa prispôsobiť aj čiastočnému tieňu. Sú nenáročné na pôdu, ale preferujú dobre priepustné a mierne vlhké substráty. Dôležitá je tiež pravidelné zálievka, aby sa zabránilo vyschnutiu pôdy. Táto rastlina je nielen dekoratívna, ale tiež láka množstvo motýľov a včiel. Verbena je teda nielen esteticky príjemná, ale aj prospešná pre ekosystém vášho okolia.
  • pelargónie – sú okrasné kvitnúce rastliny a ich kvety sú pestrofarebné a majú rôzne tvary a veľkosti. Najbežnejšie farby kvetov sú červená, ružová, fialová a biela. Niektoré pelargónie majú tiež pestrofarebné lístie, čo im dodáva ešte viac vizuálnu atraktivitu. Existuje mnoho druhov pelargónií, vrátane tých, ktoré sú vhodné na pestovanie v exteriéroch a tých, ktoré sa pestujú najmä v interiéroch. Pestovanie pelargónií je pomerne jednoduché. Tieto rastliny preferujú slnečné a dobre osvetlené miesta s dobre priepustnou pôdou. Sú odolné voči suchu, ale je dôležité udržiavať ich v dostatočne zavlažovanom stave, najmä počas horúcich letných mesiacov. Jednou z výhod pestovania pelargónií je, že mnoho druhov má dlhú dobu kvitnutia, čo ich robí obľúbenými vo vnútorných aj vonkajších záhradách. Rovnako sú to populárne rastliny na pestovanie vo vývesných kvetináčoch a závesných kvetinových košoch. Sú to rastliny, ktoré môžu pridať farbu a štýl do každého záhradného priestoru a nájdete ich aj v našich STOVA predajniach v oddelení „záhradného centra“.
  • surfínie – známe aj ako petúnie vlnové, sa stali populárnymi kvetinovými rastlinami na terasách, balkónoch a záhradách. Sú známe svojou ohromujúcou kvetinovou nádherou. Majú širokú paletu farieb, vrátane odtieňov ružovej, fialovej, červenej, modrej a bielej. Ich kvety môžu byť jednofarebné alebo kombinovné, čo im dodáva ešte väčšiu vizuálnu príťažlivosť. Okrem toho surfínie kvitnú bohatými kvetmi po celé leto až do jesene, čím prinášajú dlhotrvajúcu krásu do vášho exteriéru. Vďaka svojej bohatej pestrosti a krásnym zvončekovitým kvetom sú surfínie ideálnou voľbou pre rôzne výsadby. Môžete ich pestovať v črepníkoch, závesných košoch, nádobách alebo záhonoch. Ich pokrývajúci rast a visiace vetvičky ich robia dokonalými na ozdobenie zábradlia alebo prekrytie prázdneho priestoru na terase. Ak sa rozhodnete pestovať surfínie, budete potrebovať dostatok slnečného svetla a dobre priepustnú pôdu. Dôležité je pravidelné zalievanie, pričom sa uistite, že pôda nie je príliš mokrá alebo suchá. Pravidelné hnojenie tekutým hnojivom pre kvetinové rastliny pomôže udržať ich zdravé a kvitnúce. Tieto nádherné a výnimočné rastliny majú čaro, ktoré dokáže okamžite oživiť a ožiariť akýkoľvek exteriér.

 

 

Závesné kreslo ovál

Okrem kvetov, ktoré dokážu urobiť z vašej terasy relaxačný raj, patria na terasu aj doplnky v podobe záhradného sedenia a rôznych pohodlných typov kresiel, kde si môžete oddýchnuť a načerpať energiu zo spojenia s prírodou. Rôzne druhy záhradného sedenia máme v aktuálnych akciách. Závesné kreslo ovál je elegantný a pohodlný kúsok nábytku, ktorý prináša do interiéru alebo exteriéru jedinečný štýl a relaxačný zážitok. Teraz ho nájdete u nás v akciovom letáku. Toto kreslo je navrhnuté s dôrazom na pohodlie a estetiku, a jeho charakteristickým rysom je jeho zavesenie pomocou reťaze alebo lana, čo mu dáva vzhľad plávajúceho kresla. Závesné kreslo ovál sa často vyrába z rôznych materiálov, ako je ratan, prírodný bambus, drevo, plech alebo aj moderné kovové konštrukcie. Tieto materiály pridávajú kreslu prirodzený a organický vzhľad, čo umocňuje relaxačnú atmosféru. Jeho tvarovanie je vo forme veľkého oválu, ktorý poskytuje dostatok priestoru na posedenie a zároveň sa prispôsobuje telu, čím zaisťuje maximálne pohodlie a relaxáciu. Mnoho závesných kresiel má mäkké vankúše, ktoré pridávajú na pohodlí a podporujú správnu polohu tela. Závesné kreslo ovál sa často umiestňuje práve na terasy, záhrady, balkóny a v zime si ho môžete premiestniť do obývacích miestností, čím dotvoríte elegantný kútik na oddych, čítanie kníh alebo jednoducho na relaxáciu. Jeho zavesenie umožňuje miernu hojdaciu pohyblivosť, čo dodáva pocit bezstarostnosti a upokojujúceho pohybu. Toto kreslo je ideálne aj pre tých, ktorí majú obmedzený priestor, pretože zavesenie uvoľňuje miesto na zemi a umožňuje využitie voľného vzduchu. V interiéri môže závesné kreslo ovál vytvárať moderný, štýlový a uvoľnený priestor, zatiaľ čo na vonkajších miestach môže pridať prírodný dotyk a estetiku. Celkovo závesné kreslo ovál je kombináciou elegancie, pohodlia a jedinečného dizajnu. Je to výnimočný kúsok nábytku, ktorý pridáva do každého interiéru alebo exteriéru šarm a vyvoláva pocit pokoja a oddychu.

 

 

Pridajte sa k nám a spoločne objavujme kúzlo rozkvitnutej oázy vo vašej záhrade! Viac informácií zo záhradkárskeho sveta, od výberu vhodných rastlín až po správnu zálievku a hnojenie sa dozviete v našich STOVA predajniach v oddelení záhrada a vytvorte si doma útulný kút a relaxačnú zónu.