Škridle určite nevymreli! Objavte znovuzrodenú krytinu plnú vášne a energie

Škridle určite nevymreli! Objavte znovuzrodenú krytinu plnú vášne a energie
6. marca 2020 Patrik Boďo

Pálené škridle sú veľmi ceneným materiálom nielen pre svoje kvalitatívne vlastnosti, ale aj pre univerzálne možnosti použitia. Dlhodobo si tak držia prvenstvo v obľúbenosti medzi užívateľmi v strednej Európe. Pre tých, čo sa pre výber strechy stále nevedia rozhodnúť, sme pripravili práve tento článok.

Pestré využitie

Pálená keramická škridla predstavuje klasiku medzi skladanými strešnými krytinami pre šikmé strechy. Ani postupom času či vývojom nových technológií nestratila nič zo svojej krásy i praktickej stránky. Používatelia ju pre svoje strechy volia z celého radu dôvodov, medzi ktorými dominujú predovšetkým výnimočné kvalitatívne vlastnosti, ale napríklad aj široké možnosti využitia.

Škridle ponúkajú veľmi širokú ponuku najrôznejších tvarov, veľkostí a odtieňov povrchových úprav. V kategórii posuvných škridiel je pomerne jednoduchá pokládka aj na veľmi členité strechy. Krytinu možno správne rozmerať tiež na malé plochy. Škridle je možné bez problémov položiť i na strechy s rozmerovými odchýlkami krovu.

Dlhoročná záležitosť

V súčasnosti sa pálené keramické škridle vyrábajú za pomoci najmodernejších tehliarskych zariadení. Ich vstupné suroviny sú vyťažené íly a hliny, tie sa následne sušia a vypaľujú. Jedná sa teda o ekologicky šetrné výrobky. Výslednými výrobkami sú klasické škridle bez povrchovej úpravy, také, ako ich poznáme hlavne z vidieka. Ich obrovskou výhodou z ekologického hľadiska je ich recyklovateľnosť. Akonáhle totiž doslúžia svojmu účelu, dajú sa znovu využiť. Môže to však trvať až sto rokov, pretože ich životnosť je naozaj veľmi dlhá.

Keramické škridle majú navyše vynikajúce akumulačné vlastnosti hluku. Ide o veľmi pevný a stabilný materiál, pričom ak to dovoľuje sklon strechy, možno po škridlách bez obáv chodiť, nemusíte sa báť, že by praskli či sa inak poškodili. Pálená škridla sa tiež vyznačuje skvelou odolnosťou voči UV žiareniu, kyslým dažďom, snehu i krupobitiu, pričom nedochádza k žiadnym vizuálnym zmenám a strecha je esteticky príťažlivá aj po desiatkach rokov.

Značková strecha z prírody

Ak ste aspoň trochu nalomený a tradičné škridle budú pre vás predsa len to pravé orechové, je potrebné sa dobre rozmyslieť nad výberom konkrétnej značky. U nás jednoznačne vyhrávajú pálené škridle Tondach, ktoré máme v značne širokej palete modelov, povrchových úprav a ich farebných prevedení. Jednotlivé kombinácie umožňujú vybrať si tú pravú krytinu, nech už ste majiteľom vidieckeho sídla, riešite rekonštrukciu strechy historickej budovy alebo vyberáte krytinu pre modernú novostavbu.

Úplne typickými vlastnosťami pre pálené škridle Tondach sú celková odolnosť vrátane mrazuvzdornosti. Krytina nemá vďaka svojmu zloženiu a jedinečnému spôsobu výroby problém odolať nepriazni skutočne extrémnych klimatických podmienok.

U strešnej krytiny Tondach sa tiež môžete spoľahnúť na dlhú záruku poskytovanú priamo výrobcom. Pálená strešná škridla tak za predpokladov dodržania princípov správnej pokládky vydrží bez problémov aj vašim budúcim generáciám. V Stova Baumarket momentálne ponúkame škridle Tondach rôznych typov za brutálne zľavy až do výšky 45 %! Je na čase to využiť. Tešíme sa na vás.

Zdroj: nazeleno.cz, vseostrese.cz, krytiny-strechy.cz
Foto: istockphoto.com