Spoznajte RUBINETU – certifikovanú vodovodnú batériu

Spoznajte RUBINETU – certifikovanú vodovodnú batériu
10. mája 2023 Wordbajan Wordpress

RUBINETA ponúka kompletné riešenia sanitárnych systémov pre kúpeľne a kuchyne – od batérií až po sprchové kúty a kúpeľňové doplnky.

RUBINETA je najväčší výrobca vodovodných batérií a ich príslušenstva v pobaltských štátoch. Spoločnosť bola založená v roku 1999 vo Vilniuse (Litva) a už viac ako 20 rokov úspešne vyvíja a vyrába spoľahlivé inštalatérske zariadenia s dlhou životnosťou. V procese vývoja a výroby produktov venuje najväčšiu pozornosť kvalite a jej neustálemu zlepšovaniu. Jej produkty sa predávajú vo viac ako 30 krajinách sveta, vrátane Slovenska a našich STOVA predajní.

 

V čom je RUBINETA výnimočná

Všetky produkty spoločnosti RUBINETA sú vyrobené zo špeciálnej zliatiny mosadze s názvom RubiBrass, ktorá je odolná voči korózii. Táto trvanlivá zliatina je bezpečná pre ľudské zdravie a obsahuje minimálny podiel olova a iných škodlivých látok, ktoré by mohli reagovať s pitnou vodou.

SolidChrom je prvotriedny chrómový povlak, ktorý má veľmi dlhú životnosť. Tento povlak je oteruvzdorný a má hrúbku zvýšenú na úroveň 0,2 až 0,3 mikrónov. SolidChrom nielenže vydrží dlhé roky, ale má aj antibakteriálne vlastnosti, čo znamená, že zabraňuje rastu a množeniu baktérií.

RubiCoat je vynikajúci polymérový povlak, ktorý je mimoriadne trvanlivý a odolný. Jeho výnimočné chemické zloženie a špeciálna výrobná technológia zaisťujú, že RubiCoat vydrží aj veľké množstvo trenia a iných nepriaznivých vonkajších vplyvov.

RubiCoat-E je nová verzia pevného a odolného polymérového povlaku, ktorý používa vylepšenú technológiu RubiCoat s pridaním elektrolytického pokovovania. Tento dodatočný galvanický proces zlepšuje trvanlivosť a odolnosť povlaku voči vonkajším negatívnym vplyvom.

RUBINETA spolupracuje s renomovanými svetovými výrobcami, aby poskytovala najspoľahlivejšie kazety pre svoje produkty. Medzi tieto kazety patria Sedal-Rubineta, Citec-Rubineta a RubiStandard, ktoré sú vytvorené s najvyššou kvalitou a spoľahlivosťou.

Rubineta Spider je originálny dizajn prevzdušňovačov vytvorený dizajnérom RUBINETAS. Vďaka špeciálnym mikrotechnológiám dokážu tieto prevzdušňovače znižovať hladinu hluku, optimalizovať prietok vody a šetriť jej spotrebu.

Typy vodovodných batérií

RUBINETA ponúka rôzne typy vodovodných batérií s rôznymi vlastnosťami a výhodami, ktoré si viete prispôsobiť k akémukoľvek štýlu, a ktoré nájdete aj v našom akciovom letáku. Niektoré z nich sú:

 • klasické batérie – tieto batérie majú jednoduchý dizajn a sú vhodné do klasických kúpeľní. Sú dostupné v rôznych farbách a povrchoch
 • termostatové batérie – majú zabudovaný termostat, ktorý umožňuje nastavenie presnej teploty vody. Sú vhodné pre ľudí, ktorí si radi užívajú pohodlnú a bezpečnú sprchu
 • dotykové batérie – sú vhodné pre verejné priestory a kúpeľne s vysokou prevádzkou, keďže majú senzor, ktorý umožňuje ovládanie vody jednoduchým dotykom
 • nízkotlakové batérie – ich špeciálne úpravy umožňujú používať batérie aj v miestach s nízkym tlakom vody ako sú často chaty a

Výhodou batérií od RUBINETE sú hlavne kvalitné materiály, ktoré zaručujú dlhú životnosť a odolnosť. Rovnako je to aj jednoduchá montáž, keďže batérie sú navrhnuté tak, aby bolo ich inštalovanie jednoduché a rýchle. V dnešnej dobe vysokých energií a poplatkov za vodu je úspora veľmi žiadúca. Niektoré batérie RUBINETA majú zabudované úsporné technológie, ktoré znižujú spotrebu vody a energie. V neposlednom rade je to estetický dizajn. Batérie majú moderný a atraktívny dizajn, ktorý sa hodí do každej kúpeľne alebo kuchyne.

 

 

Štýlová novinka TORINO-1F

Neštandardná štýlová umývadlová batéria vyrobená v 2 farbách. Modely tejto novinky upútajú pozornosť tých, ktorí ocenia nielen funkčnosť, ale aj minimalistické detaily pre moderný dizajn. Takáto batéria ozdobí interiér každej kúpeľne a nájdete ju aj v našom kúpeľňovom štúdiu. K dispozícii sú aj farebné možnosti, klasické chrómové alebo čierne moderné. Vnútornú časť batérie vypĺňa mosadzné telo s otvormi pre prívod teplej a studenej vody. Kovová platňa produktu pomáha centrovať, čím sa uľahčuje inštalácia. Vodovodné batérie sú vyrobené vo vysokej kvalite z týchto materiálov:

 • vysokokvalitná mosadz (obsah medi ≥60 %),
 • keramická kartuša 35 mm “Citec”
 • prevzdušňovač “Neoperl”
 • 182 mm dlhý výtok otočný o 360°

Tieto modely sa dokonale hodia ku klasickým umývadlám, ale aj rôznym dizajnovým kúskom. TORINO-1F je dôkazom toho, že inovácie a módne riešenia môžu byť dostupné pre široký okruh kupujúcich.

Čierny akcent

Každým rokom sa v interiéri čoraz viac využívajú čierne vodovodné batérie a doplnky a stavajú sa tak populárnymi, rovnako ako klasický chróm alebo nehrdzavejúca oceľ. Matné čierne v kombinácií s chrómovými prvkami, alebo aj so sklom. Čierne výrobky viete dokonale kombinovať s prírodnými materiálmi, ako je drevo, mramor, kameň a vytvoriť interiér v štýle moderného ​​minimalizmu. Inšpirovať sa môžete aj z nášho predošlého blogu.

Na nanášanie čierneho povlaku sa používa technológia elektrolýzy. Počas tohto procesu sa vytvára pevný a odolný povlak, ktorý dáva takýmto výrobkom sofistikovanosť a luxusný vzhľad. Čierne kohútiky si dokázali nielen získať pozornosť dizajnérov, ale sa aj ukázali ako praktické a odolné riešenie pre každodenné použitie. RUBINETA sa snaží držať krok s módnymi trendmi a poskytovať nielen vysokokvalitné výrobky, ale aj pohodlie integrovaných riešení.

 

 

Doplnky a náhradné diely

RUBINETA disponuje širokým výberom náhradných dielov a príslušenstva, čo umožňuje jednoduchú údržbu a modernizáciu týchto produktov aj po mnohých rokoch používania. Spoločnosť sa okrem výroby kuchynských a kúpeľňových batérií špecializuje aj na rovnako kvalitné a dizajnovo podobné doplnky, medzi ktoré patria:

 • sada kúpeľňových doplnkov
 • držiak na toaletný papier
 • držiak na mydlo
 • držiak na kefu do WC
 • držiak na zubnú kefku
 • držiak na uteráky-krúžok
 • vešiak na uteráky
 • stojan na uteráky s dávkovačom mydla
 • háčik
 • sprchový stojan

 

 

Okrem týchto doplnkov, nájdete v ponuke aj náhradné diely, ako sú:

 • tesnenia
 • medené rúrky a hadice
 • sprchové hlavice

 

Vytvorte si originálny, pohodlný a praktický interiér s batériami a doplnkami spoločnosti RUBINETA, ktoré nájdete aj v našich STOVA predajniach.

 

ZDROJE: www.rubineta.com