Prečo áno čiernej batérií v kúpeľni

Prečo áno čiernej batérií v kúpeľni
19. januára 2022 Wordbajan Wordpress

O kúpeľniach sa už popísalo nespočetné množstvo článkov, no napriek tomu, že je to jedna z často najmenších miestností v byte, ponúka tisíce možností dizajnu.

Moderné kúpeľne, sú už ďaleko od tradičných umývadiel a vaní z bieleho porcelánu, alebo vodovodných batérií a armatúr z nehrdzavejúcej ocele. Dnes vidíme v kúpeľniach rôzne textúry, materiály a dizajnové prvky, ktoré vytvárajú skutočne jedinečné priestory, ktoré si zaslúžia svoj vlastný obdiv. Hľadáte aj vy povrchovú úpravu, ktorá bude trendy?

Kúpeľňové doplnky či nábytok v tmavých, alebo čiernych farbách sú stále netradičnou, noblesnou a elegantne príťažlivou voľbou, ktorá pretrváva, vytvára nadčasový dizajn a luxusný vzhľad vašej kúpeľne. Všestrannosť čiernych kúpeľňových batérií a sprchových armatúr znamená, že ich možno integrovať do širokej škály dizajnov, ktoré buď esteticky splynú alebo vytvoria kontrast.

Čierna a biela klasika

Na jednej strane klasika, no na druhej dizajnový štýl, ktorý vyniká s prírodnými drevenými prvkami na dvierkach skriniek, či poličkách, čím vytvára teplo a zároveň zachováva príjemný pocit. Matná čierna, rovná sa všestranný povrch, ktorý funguje pre množstvo štýlov. Viete ho kombinovať s dlaždicami s vysokým leskom, ale vynikne aj na ošúchanom drevenom umývadle, ktoré pôsobí staro. Rafinovane pôsobí aj v kombinácií s umývadlom čierneho skla. Umiestnenie matnej čiernej batérie do bielej kúpeľne okamžite vytvorí kontrastnú textúru v miestnosti.

Keď vládne symetria a minimalizmus

Čierna umývadlová batéria je klasická, elegantná a nadčasová. Takáto batéria môže vyniknúť v tomto modernom dizajne s čistými líniami a hladkými bielymi textúrami. Jednoduchá, ale odvážna, čierna kúpeľňová batéria je dokonalým doplnkom k moderným líniám umývadla. Miešanie prvkov minulosti a súčasnosti vytvára priestor, ktorý pôsobí nostalgicky avšak moderne. Jej minimalistický dizajn dotvára upokojujúce a pokojné miesto na odpočinok po náročnom pracovnom dni. Prechod na čierny sprchový kohútik, je skvelý spôsob, ako pridať hodnotu do vášho domova a vylepšiť vašu kúpeľňu! Aj voľne stojaca batéria na podlahu, by skvelé vynikala s voľne stojacou vaňou, alebo vaňou na nožičkách. Spojenie čiernych farieb v podobe čierneho skleneného drezu a matnej čiernej drezovej batérie vytvára zasnený, moderný, minimalistický priestor!

Starostlivosť o čierne batérie a nechcené vodné škvrny

Typické povrchové úpravy vodovodných batérií z brúseného niklu, nehrdzavejúcej ocele alebo chrómu, sa môžu v kúpeľni niekedy príliš odrážať a navyše sú známe tým, že na nich ostávajú škvrny od vody. Tomu sa môžete vyhnúť zakúpením nových, trendových čiernych batérií. Či už matné, alebo leštené povrchy, obidva ľahko skryjú vodné škvrny, avšak sú vystavené viditeľnému nahromadeniu minerálov z tvrdej vody. Aby vaše batérie vyzerali čo najlepšie, odporúča sa ich pravidelné čistenie. Každodenné čistenie sa odporúča pre všetky typy batérií. Jednoduché utretie kohútika mäkkou handričkou po každom použití by malo zabrániť usadzovaniu minerálov. Veľmi dobrý roztok na čistenie je 1:1 teplá voda a biely ocot. Ak už sú minerály na batérií nahromadené, použite neriedený biely ocot. Na tieto povrchy sa v žiadnom prípade neodporúča použitie abrazívnych čistiacich prostriedkov, prípadne drôtenky.

Čierne batérie sú tu a majú perspektívu, aby zostali. Povedzme si prečo čierna:

  • je neutrálna – doteraz boli za esteticky neutrálne považované svetlejšie odtiene a biele interiéry, no dizajnéri veria, že tmavšie tóny v našich kúpeľniach zachovávajú neutrálnosť a zároveň dodávajú charakter
  • je vysoko prispôsobivá – hodí sa do akéhokoľvek priestoru
  • je nadčasová – bude držať aj desaťročia, pretože je to farba, ktorá nás neomrzí
  • je estetická – niet pochýb o tom, že čierna vyzerá dobre, najmä v kontraste so svetlejšími odtieňmi. Čierne izby môžu byť na pohľad smutné, ale čierne detaily vytvárajú elegantné akcenty
  • dodáva charakter – čierny vodovodný kohútik premení miestnosť na jedinečný priestor
  • vyzerá luxusne – vnáša nádych rafinovanosti bez toho, aby sa narušil náš rozpočet
  • žiadne odtlačky prstov– vďaka elektrolytickej povrchovej úprave zostanú odtlačky prstov na matných čiernych kohútikoch neviditeľné

Klasické a nadčasové

Bez ohľadu na súčasný dizajnový trend, klasické a nadčasové čierne kúpeľňové batérie a sprchové batérie možno ľahko integrovať do vášho kúpeľňového dizajnu, čím sa vytvorí priestor, ktorý je prívetivý a upokojujúci. Nech si vyberiete akýkoľvek štýl, čierna vaňová batéria je veľmi pútavá a jedinečná, ktorá dodá kúpeľni nádych sofistikovanosti.

Inštalácia akejkoľvek batérie si vyžaduje určité znaky zručnosti, preto odporúčame túto prácu prenechať profesionálovi.

Ak ste zatúžili po zmene, alebo je zmena pre vás už nutnosťou a zaujali vás moderné trendové doplnky do kúpeľne, navštívte naše novootvorené kúpeľňové štúdio v STOVE a príďte si vybrať. Ak sa nebudete vedieť rozhodnúť, naši predajcovia vám radi pomôžu s výberom.

 

ZDROJE: www.watermark-designs.com, www.faucetlist.com

FOTO: www.freepik.com