Zahaľte interiér obkladom a dlažbou menom TUBADZIN

Zahaľte interiér obkladom a dlažbou menom TUBADZIN
8. februára 2022 Wordbajan Wordpress

Keď sa povie interiér pri stavbe domu, zamyslíme sa nad tým, aký dizajn dáme nášmu domovu, aby sa pre nás stal útulným, a aby tvoril jednotný celok.

Dlažba značky TUBADZIN je tak trochu iná. Ponúka veľmi zaujímavý dizajn od sofistikovaného, cez biely opál, boho štýl až po škvrnitý vzor.

Sofistikovanosť vás zavedie do sveta parížskeho glamour štýlu a úžasnej architektúry. Viete si ním zútulniť priestor v kúpeľni, kuchyni, hale a predsieni, ba dokonca aj v obývacej izbe a spálni.

Biely opál predstavuje moderný dizajn. Prináša do vášho domova eleganciu, harmóniu a pocit luxusu v podobe veľkoformátových obkladov.

Zemité tóny znázorňujúce blízkosť prírody, ľahkosť, autentickosť a umeleckú rozmanitosť. Aj takto si viete dotvoriť svoj nový domov v boho štýle.

Nielen podlaha a obklad stien

V poslednom období častejšie vidíme, ako sa keramické výrobky v čoraz väčšej miere kombinujú s nábytkom. Prírodný kameň je cenovo náročnejší, ťažšie sa spracováva a montuje. Napriek svojim výborným parametrom, nie je dostupný pre väčšinu klientov, preto sa hľadala alternatíva ku kameňu a trh ju našiel práve vo forme gresových dlaždíc, ktoré sa niekedy nazývajú keramickými karbidmi, ktoré ponúka aj spoločnosť TUBADZIN a nájdete ich u nás v STOVE.

Keramické dlaždice vytvárajú veľkú plochu bez škár a spojov so zachovaním vzoru. Vďaka týmto prednostiam sa dlaždice začali čoraz viac používať aj na iných povrchoch, ako sú napríklad pracovné dosky, krby či nábytok, na ktorých by použitie dlaždíc s malým formátom neprinieslo uspokojivý výsledok. Na rozdiel od prírodného kameňa sa môžu používať aj ako obklady nábytkových čiel. Tieto veľkoformátové dlaždice s menšou hrúbkou prinieslo dizajnérom viacero možností. Kuchynské pracovné dosky vytvorené z keramických dlaždíc sú ľahšie ako kamenné, ich preprava je omnoho jednoduchšia a sú pomerne lacnejšie. Ak ich položenie je kvalitné, tak trvácnosť je rovnaká ako u kamenných výrobkov.

Výborné vlastnosti keramických dlaždíc

Keramika je odolná voči škvrnám, a na jej umývanie stačí vlhká handrička alebo jemný čistiaci prostriedok. Ako pracovná doska sú priam skvelé aj pre ich vysokú oteruvzdornosť a odolnosť voči nárazom a škvrnám. Keramické dlaždice sú homogénne a množstvo vzorov je prakticky neobmedzené. Na rozdiel od prírodného kameňa sa nemusia impregnovať.

Gresová dlažba TUBADZIN

Grey a black gresová dlažba je veľmi vhodnou alternatívou do predsiene a to nielen na podlahu, ale aj na steny. Predsieň je miestnosť, do ktorej vstúpite hneď, ako prídete domov, je to prvé miesto, ktoré vidia vaši hostia a táto miestnosť má veľmi ťažkú úlohu, keďže je tam dennodenný kontakt so špinavými topánkami, mokrými dáždnikmi, taškami a mnohými ďalšími vecami.

Kameň pôsobí síce chladnejšie, ale je spätý s dlhovekosťou a odolnosťou, ktorá sa do predsiene priam žiada. Sivá a čierna sú neutrálne farby, ktoré viete kombinovať s každým štýlom a je len na vás, či si tieto farby vyberiete ako dominantné, alebo budú len doplnkom. S týmito farbami môžete kombinovať žiarivé neónové doplnky, ktoré priestor rozjasnia, ale aj pastelové farby, ktoré zjemnia surovú atmosféru interiéru a ten sa tak stane útulnejší.

Ozdobné dlaždice ako tapeta

Ak ste fanúšikom výrazných vzorov, medzi keramickými dlažbami TUBADZIN u nás v STOVE nájdete aj jedinečné dekory. Rôzne farby, tvary, veľkosti vám umožnia spestriť si váš interiér. Stačí byť odvážny v kombinácií farieb, kreatívny v realizácií zdobenia stien a výsledný efekt bude v podobe originálneho interiéru plného dynamiky. Najnovšie trendy v dekoráciách sú geometrické vzory. Tu môžete nájsť aj niečo v jednotnej koloristike – štvorčeky, ktoré na stene vytvárajú efekt trojrozmernej tapety, ktorá bude efektívne odrážať svetlo.

Údržba a lepenie keramických dlažieb

Keramická dlažba s lešteným alebo saténovým povrchom je na údržbu veľmi jednoduchá. Ako sme vyššie spomenuli, postačí jemný čistiaci prostriedok, bez abrazívnych vlastností. Neodporúča sa ani použitie nástrojov, ktoré by mohli spôsobiť škrabance. V rámci údržby nie je nutná ani impregnácia, pokiaľ to výrobca nevyžaduje. Na lepenie tejto dlažby a obkladov sa odporúča flexibilná, deformovateľná cementová malta. Trieda lepidla minimálna C2S1. To všetko nájdete v našich STOVA pobočkách.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

 

ZDROJE: www.tubadzin.pl/sk

FOTO: www.freepik.com