Čo vám uľahčí výber správnej strechy?

Čo vám uľahčí výber správnej strechy?
4. decembra 2017 Lenka Zummerova

Sedlová, valbová, polvalbová. Šikmá, alebo lepšia bude plochá? Z akého materiálu? Áno, výber strechy nie je vôbec jednoduchý. Jednoduché to nie je hlavne preto, aký dôležitý význam plní strešná krytina. Posnažíme sa ten výber značne uľahčiť.

Funkčnosť, životnosť, vzhľad

Nebudeme sa už „točiť“ okolo toho, aká je strecha dôležitá. Neraz sme sa o tom v našich článkoch zmienili. V tomto blogu to preskočíme a vysvetlíme vám, akým trom základným veciam sa pri výbere strechy venovať. Nová strecha by mala, samozrejme, čo najlepšie plniť svoj funkčný účel, ktorý je výrazne ovplyvnený klimatickými podmienkami. Určite tiež túžite po tom, aby vydržala čo najdlhšie. Strecha je naviac výrazným architektonickým prvkom domu, ktorý môže výrazne ovplyvniť jeho celkový vzhľad.

Myslite dopredu a ušetríte

Ako sme sa už zmienili, výber vhodného typu strechy závisí predovšetkým od klimatických podmienok a okolitom priestore. Správna orientácia strechy na svetové strany totiž výrazne ušetrí energiu potrebnú na vykurovanie. Tu sa teda myslí hlavne na čo možno najväčšiu sumu ušetrených peňazí. Okrem toho ale netreba podceniť samotný tvar strechy, pri ktorom platí jednoduchá rovnica. Čím si vyberiete jednoduchší tvar strechy, tým menej si zašpiníte ruky pri údržbe. A aby sme nezabudli, cena strechy sa u zložitejších tvarov môže zvýšiť aj dvojnásobne.

Stova odporúča Tondach!

Pomaly sa dostávame k tomu najpálčivejšiemu rozhodovaniu. Výber materiálu vám jednoznačne zaberie najviac času. Alebo sa mýlime? Boli by sme radi, keby sme sa v tomto mýlili. Tiež by sme boli radi, keby ste sa napokon rozhodli pre tradičné, no súčasne moderné škridle značky Tondach. Jasné, samotný výber je na vás. My vám len chceme predostrieť, prečo s touto strechou nič nepokazíte a ešte aj ušetríte.

Strechy Tondach majú omnoho nižšiu tepelnú vodivosť ako betónové škridle či plech. Ich dokonale hladký povrch dokáže veľmi rýchlo odvádzať vodu a nečistoty. Sú 100 % priedušné, pričom na svoju pevnosť majú pomerne nízku hmotnosť. A čo vzhľad? Tak ten je vďaka výpalu nemenný, hlavne čo sa týka farby. Tondach zároveň ponúka krytiny s neštandardnou 33 ročnou zárukou.

Vďaka šikovnému výpočtovému programu Tondach máte možnosť vypočítať 11 typov základných striech pre 12 druhov rozličných škridiel a ich príslušenstva. Program si stiahnete SEM!

Detail, ktorý vás presvedčí

Pri vzhľade strechy ešte chvíľu zostaneme. Vďaka Tondachu máte možnosť sami navrhnúť aspoň základnú vizualizáciu vašej vysnívanej strechy. Čo strechy, dokonca aj farbu omietky si viete meniť podľa vlastného gusta. To všetko na tomto virtuálnom dome. Navoliť si okrem toho viete typ engoby alebo glazúry, pričom máte možnosť zvoliť dva pohľady na dom. Môžete si tiež vybrať detailný pohľad na strešnú krytinu pomocou funkcie priblíženia. Aby toho nebolo málo, na streche sú v grafickej podobe implementované prvky keramického aj nekeramického príslušenstva strešného systému Tondach.

A ak si aj napriek týmto „vychytávkam“ neviete dať rady, špecialista na strechy Tondach s dlhoročnými skúsenosťami vás bezplatne v dohodnutom termíne navštívi, poskytne odborné poradenstvo, garanciu najlepšej ceny či samotných služieb.

Zdroj: wienerberger.cz, krytina.sk
Foto: shutterstock.com, tondach.sk