Tehla Porotherm ako horúci kandidát vašej stavby! Prečo?

Tehla Porotherm ako horúci kandidát vašej stavby! Prečo?
18. marca 2017 Lenka Zummerova

Dom postavený ľahko, rýchlo, ekonomicky či ekologicky. Zároveň aby bol dostatočne tichý, útulný či naopak priestranný, no najmä kráľovsky hrejivý. Osviežujúca klíma, kedykoľvek po nej zatúžime. Jednoducho dom, po ktorom všetci túžime minimálne v snoch. Poďme ale pekne poporiadku a povedzme si niečo o jeho základe. Niečo o kostre domu, teda správnom výbere tehál.

Prečo dom práve z tehál?

Lebo medveď na päť je tehla. Ale nie, srandujeme, teraz vážne. Oheň, vzduch, voda a zem tvoria základnú osnovu ľudského bytia. Sú najdôležitejšími prvkami pre život a ľudský um už oddávna využíva ich prírodnú silu a vlastnosti pri obžive, v liečiteľstve, kozmetike, na výrobu riadu či v stavebníctve. Hlina je jedným z jej centrálnych prvkov. Štyri životodarné sily nám dávajú pevnosť zeme, vzdušnosť, vlahu i teplo. Snúbia sa aj v stavebnom materiály akým je pálená tehla. Je ideálnym pre tvorbu zdravého bývania, ktoré priaznivo ovplyvňuje celý organizmus. O liečivej sile hliny prostredníctvom tehál, podloženej historickými faktami, sa ale dočítate v článku nabudúce. Teraz vás skôr bude zaujímať, aké tehly sú pre novostavbu najideálnejšie.

Teplo, sucho, pohoda. Jednoducho Porotherm

Všetky požiadavky, spomenuté v úvode, najefektívnejšie dokáže jednoznačne splniť tehlový dom z Porothermu. Za radom významných ocenení z prestížnych podujatí stojí predovšetkým vycibrená technika výroby i samotného pálenia týchto tehál. Ich jedinečnosť nespočíva len v kvalite, ale aj v rýchlosti murovania, ľahkej manipulácii či v ďalších výhodách:

Pevnosť a nosnosť

Dostatočná hrúbka obvodových aj vnútorných rebier pálených tehál a ich usporiadania sú zárukou bezpečného prenesenia vodorovného i zvislého zaťaženia a teda aj bezkonkurenčných statických parametrov.

Úspory

Ide o murivo schopné poskytnúť lepšiu tepelnú izoláciu so zníženou spotrebou energie na vykurovanie a teda lacnejším bývaním.

Izolácia

Murovací systém spĺňa všetky požiadavky na tepelný odpor a ponúka aj špeciálne tehly s nadštandardnou hodnotou tohto parametra. Mimoriadne tepelnoizolačné vlastnosti sú dosiahnuté vysokým počtom dutín, ktoré znižujú prestup tepla murivom.

Akumulácia

Dôležitou vlastnosťou je optimálna tepelná akumulácia, ktorá umožňuje uložiť v materiály prebytky tepla, predlžuje vykurovacie prestávky a zachováva teplé povrchy pri vetraní. Tehlové murivo však stabilizuje vnútorné prostredie aj v lete, kedy keramické steny odoberajú teplo z interiéru.

Klimatizácia

Okrem tepla dokážu steny z pálených tehál tiež odvádzať nadbytočnú vlhkosť von zo stavby a v prípade príliš suchého vzduchu ju naopak zase priviesť dovnútra. Zabezpečia tak v dome zdravú klímu, pričom znižujú riziko výskytu plesní na minimum.

Akustika

Vďaka špeciálnemu systému dierovania a ozubenia dosahujú tehly Porotherm výborných akustických parametrov. Aj preto sú vhodné do miestnosti s vyšším nárokom na zvukový útlm.

Generačná hodnota číslo jeden

Tehlový dom prináša hodnotu pre vás aj vašich potomkov. Kvalitne navrhnuté a postavené tehlové stavby majú prakticky neobmedzenú životnosť. Najlepším dôkazom sú stáročné a tisícročné stavby z pálenej tehly, ktoré spoľahlivo slúžia svojmu účelu aj dnes. Základom každej úspešnej stavby je samozrejme správny výber stavebného materiálu, tehál nevynímajúc. Aj Stova Baumarket by vám rada poradila práve tehly Porotherm, ktoré sú pokračovaním tradičného, rokmi prevereného a trvácneho materiálu, pričom poskytujú bezstarostné bývanie nielen vám, ale aj vaším vnukom aj mnohým ďalším generáciám. Navyše zvýšia hodnotu domu na maximum, pretože tehla je jednoducho tehla. A tehla značky Porotherm je jednoducho tá správna tehla! Presvedčte sa sami. (zdroj: wienerberger.sk)

Ako správne použiť tehly Porotherm pre maximálne zabránenie chladu do domu sa dozvieš už čoskoro! Hľadaj v článku na našom blogu.