Krb dokáže viac než len zahriať. Dožičiť sa dnes dá do každej miestnosti

Krb dokáže viac než len zahriať. Dožičiť sa dnes dá do každej miestnosti
25. septembra 2019 Patrik Boďo

Leto a teplé slnečné lúče sa s nami lúčia, prichádza chlad. Ten sa u nás drží až do apríla, musíme byť dostatočne pripravení. Dnes existuje veľa spôsobov na zohriatie sa. Fenoménom doby je topenie krbom. Prečo by ste mali využiť tento tradičný spôsob topenia aj vy?

Záruka klasickej efektivity

Zablúďme najskôr trochu do histórie. Ľudia si kedysi skôr potrpeli nie na pohodlie, ale na efektivitu, preto využívali na kúrenie tuhé palivá. Akým spôsobom potom viedli teplo vo svojich domovoch, to je iná vec, no už v starovekých kúpeľoch existovali rozvody teplého vzduchu, ktoré privádzali horúcu paru do kúpeľov a vytvárali tak akúsi saunu. Na niektorých zámkoch dokonca nájdete podlahové kúrenie, pričom stále sa vykurovalo tuhými palivami, najčastejšie prostredníctvom krbu alebo kachlí.

Kúriť krbom je fenoménom aj dnešnej doby. Hoci sa môže na prvý pohľad zdať, že ide o návrat do historických čias, opak je pravdou. Krby i kachle sú skvelou možnosťou, ako riešiť vykurovanie takmer v každom interiéri. Prečo? Pretože je to…

Estetické a zároveň ekonomicky výhodné riešenie!

Ak k tomu pripočítame fakt, že sa tým zbavíte závislosti na dodávkach plynu, prípadne elektriny, popularita tohto riešenia má razom ešte väčšie grády. Krb vám s príslušným zariadením vie dostatočne teplovzdušne vykurovať celý dom či ohrievať vodu do radiátorového systému. Zabúdať nemožno ani na jedinečnú atmosféru, ktorú štýlový, no zároveň útulný krb do domácnosti prinesie.

Alternatíva v podobe elektrického krbu

V rodinných domoch, na chatách a všade, kde je prevádzkyschopný komín, nie je problém umiestniť bežný krb na tuhé palivá, predovšetkým teda drevo. Je však váš domov v bytovom dome, paneláku, alebo len skrátka nechcete mať starosti, ktoré sú s klasickým krbom spojené? Kúpte si elektrický krb. V súčasnosti sa jedná o stále viac obľúbený doplnok do bytu. Elektrické kachle si dokonca kupujú aj ľudia, ktorí majú komín, ba aj plnohodnotný krb, ale vnútornú vložku nahradia elektrickým prevedením. Vedú ich k tomu zrejme tieto dôvody: žiadna prašnosť, minimálne prostriedky na prevádzku či jednoduchá údržba.

Vyberte si to svoje teplo

V dnešnej dobe je na trhu dostatočne veľký výber krbov rôznych dizajnov, typov aj výkonu. Ich vzhľad je, samozrejme, veľmi dôležitý. Ide totiž o zásadný doplnok interiéru každého domu či bytu. Aj napriek tomu sa najskôr rozhodnite, aký typ a výkon krbu potrebujete. Až potom si vyberte ten správny dizajn.

V stavebninách Stova Baumarket momentálne ponúkame novinky v podobe štýlových krbových kachlí overenej značky HS Flamingo. Okrem toho ale oplývame aj elektrickými krbmi rôznych druhov a rozmerov za zvýhodnené ceny. Tak teda neváhajte a skočte si aj vy po pravé teplo domova.

Zdroj: na-stavbe.cz, give.cz, equiplo.sk, idnes.cz
Foto: istockphoto.com