Objavte kúpeľňový nábytok, ktorého krásne línie vás budú nadchýnať dlhodobo

Objavte kúpeľňový nábytok, ktorého krásne línie vás budú nadchýnať dlhodobo
17. októbra 2019 Patrik Boďo

Domáce kúpele alebo oáza pokoja. Aj týmito prívlastkami sa označujú moderne zariadené kúpeľne, ktoré prešli dôkladnou rekonštrukciou. A nejde len o úpravu stien či podláh. Významnú rolu zohráva aj kúpeľňový nábytok, ktorý toho musí veľa zvládnuť, no aj vyzerať. Poradíme vám, čoho sa držať.

I keď v kúpeľni oddychujeme, nie je to obývačka!

Vybrať vhodný nábytok do kúpeľne nie je jednoduchá vec. Určite je to zložitejšie, ako pri iných miestnostiach. Okrem toho, aby nábytok bol trendy a ladil so zvyškom kúpeľne, je potrebné, aby bol kvalitný a najmä odolný voči vlhkosti.

Rozhodne vyberajte nábytok určený prioritne do kúpeľne. Často sa stáva, že ľudia si do kúpeľní zaobstarávajú nábytok určený napríklad do obývacej izby. Ten je však veľmi skoro poškodený vlhkosťou. Kúpeľňový nábytok by mal byť ošetrený špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá zaručí jeho vodeodolnosť.

V prvom rade kvalita a praktickosť

Hľadajte kúpeľňový nábytok s certifikátom o vodotesnosti. O kvalitu sa s týmto papierom obávať určite nemusíte. Avšak pozor. Netreba si myslieť, že pri tejto deklarácii kvality môžete na nábytok nonstop liať vodu. Nábytok nemôže dlhodobo „plávať“ vo vode alebo byť vystavený nadmernej vlhkosti. Keď ho postriekate vodou, trebárs pri sprchovaní, čo najskôr ho utrite do sucha. A po kúpeli alebo sprche treba miestnosť klasicky poriadne vyvetrať.

Treba si tiež uvedomiť, že kúpeľňový nábytok plní predovšetkým praktickú funkciu. Výrobcovia dnes dokážu navrhnúť pre malé kúpeľne inštaláciu štýlovej skrinky pod umývadlo, takže kryje odpad a zároveň do nej viete uložiť prípravky. Plnovýsuvné pojazdy zásuviek navyše umožnia ľahký prístup ku všetkému potrebnému a vďaka pomalému dojazdu zamedzia hluku či opotrebovaniu.

Neoddeliteľnou a veľmi dôležitou súčasťou každej kúpeľne sú zrkadlá. Tie plnia nielen praktické potreby užívateľa, ale dokážu priestor zväčšiť a prežiariť. Keď sme už pri svetlách, tak správne zvolené osvetlenie je pre malú kúpeľňu veľmi dôležité, keď nie kľúčové.

Moderné riešenie na dosah

Pamätajte, že s rastúcim priestorom rastú aj vaše možnosti. Viac miesta znamená viac skriniek a rôznych poličiek, ktoré si môžete do kúpeľne nainštalovať. Také vysoké skrinky skvele doplnia úložné priestory. Hodia sa pre uloženie uterákov aj najrôznejšej elektroniky. Okrem toho slúži na úschovňu vecí, ktoré musia byť mimo dosahu detí.

Na našom oddelení sanity vám momentálne ponúkneme kúpeľňový nábytok originálnej slovenskej značky Lotosan. V spoločnosti sa premieta skoro 30 rokov skúseností so svetom kúpeľní a výsledkom je premyslený výber kúpeľňového sortimentu. A v čom je nábytok taký výnimočný?

Vonkajšie časti a korpus nábytku Lotosan je vyrobený vákuovou lisovacou technikou. Základom je vysoko kvalitná MDF doska s povrchovou úpravou lesklým polymérovým filmom. Vďaka tomu je nábytok odolný voči škvrnám a ľahko sa udržiava čistý. Všetky dvierka nábytku tejto značky sú okrem toho vybavené systémom Soft Close, ktorý spomaľuje zatváranie dvierok. Vďaka tomu sa dvierka šetria a majú dlhšiu životnosť. Svietidlá a osvetlenia v ponuke nábytku sú vybavené LED technológiou, ktorá je jedným z lídrov efektívnejšieho využívania energie.

A i keď sa akýkoľvek kúpeľňový nábytok vyrába tak, aby odolal náročnejším podmienkam, napriek tomu nie je nezničiteľný. Vhodnou starostlivosťou však dosiahnete to, že bude dlhé roky dobre vyzerať aj fungovať. S Lotosanom to môže byť o niečo ľahšie.

Zdroj: lotosan.sk, hobby.blesk.cz, Marcela Škardová – prozeny.cz
Foto: istockphoto.com