Ako si pri práci v záhrade dostatočne oddýchnuť? Záhradný set to istí!

Ako si pri práci v záhrade dostatočne oddýchnuť? Záhradný set to istí!
20. júna 2019 Patrik Boďo

Horúčava nás obklopila zo všetkých strán, ventilátory nestačia vyrábať aký-taký vetrík. Cítime to predovšetkým pri fyzickej práci, ktorú vykonávame buď v zamestnaní, alebo vo voľnom čase na záhrade. Pri čerpaní potrebnej energie a neprehriatí organizmu účinne pomôže záhradný nábytok. A vy máte kde vyložiť nohy?

„IN“ je umelý ratan, ale aj hliník

Nie je nič príjemnejšie, než sa počas letných dní uvelebiť na záhradu a užívať si horúcich lúčov. K tomu nejaký ten drink, kúsok mäska z grilu a môžeme hovoriť o ideálne strávenom čase. K tomuto vám ale treba šikovný záhradný set alebo nábytok.

Zo všetkého najskôr je potrebné si rozmyslieť, čo od záhradného nábytku očakávate. Ako má byť pohodlný, či bude umiestnený pod pergolou alebo priamo vonku, ako často ho budete musieť prenášať a v neposlednom rade tiež, koľko do neho mienite investovať. Každý z materiálov má totiž svoje výhody a nevýhody.

Preverenou klasikou ostáva stále drevo. Na trhu dnes však existujú aj syntetické materiály, ako napríklad umelý ratan alebo hliník, ktoré sa veľmi dobre udržiavajú a dlho vyzerajú ako nové. Je ale nutné dať si pozor na kvalitu materiálov a vyvarovať sa najlacnejším výrobkom. Zabudnite aj na klasické biele alebo zelené plastové stoličky, ktoré majú k akejkoľvek odolnosti dosť ďaleko. A keďže dnes celý svet bojuje proti plastom, budete mať z toho ešte aj dobrý pocit.

Na oddych či na stolovanie?

Pri výbere záhradného setu zohrávajú dôležitú úlohu aj rozmery. Do predajne by ste mali prísť vyzbrojení približnými veľkosťami, aby ste vedeli, aký nábytok sa vám na záhradu, terasu či balkón zmestí. Okrem toho sa oplatí mať premyslené, koľko ľudí na ňom bude zvyčajne oddychovať, či to má byť aj miesto na jedenie a či je v tom prípade dobrý prístup k stolu.

Výška sedu, hĺbka, to všetko hrá veľkú rolu. Horšie sa najete pri nízkom stole s plnou bočnou stenou, usadení v sedačke alebo kresle s hlbokým posedom, kde nebudete mať šancu sa oprieť s rovným chrbtom. Takéto posedenie je perfektné pre popoludňajšiu siestu, čítanie zaujímavých kníh alebo len na relaxáciu. Ale kto vonku predovšetkým rád stoluje a hostí návštevu, potrebuje kvalitný vyšší stôl a k nemu príslušné stoličky či záhradné kresielka.

Sety, nábytky, podušky. To všetko máme!

Vyberte si záhradný nábytok, ktorý bude korešpondovať s celkovým rázom priestoru, v ktorom bude umiestnený. Ak kupujete viacero kusov, dohliadnite na to, aby spolu ladili farebne, štýlom i samotným prevedením. Na trhu nájdete rôzne typy záhradného nábytku, ktorý je nielen praktický, ale i mimoriadne pohodlný.

V našom novom záhradnom centre nájdete záhradný nábytok za výhodnú cenu, na ktorom sa vám bude oddychovať „jedna báseň“. Vďaka kvalitným materiálom a pohodlným podsedákom sa vám bude perfektne relaxovať aj v kreslách. Vytvorte si tak vo vašej záhrade oddychový kút a premeňte ju na svoju dovolenkovú oázu.

Zdroj: Angelo – drlife.sk, mt-nabytok.sk, pluska.sk
Foto: istockphoto.com