Grilov je celá kopa. Zistite, ktoré ponúkajú najlepší zážitok

Grilov je celá kopa. Zistite, ktoré ponúkajú najlepší zážitok
29. mája 2018 Lenka Zummerova

Už sa iste nemôžete dočkať posedenia s rodinou či priateľmi pri chutnom jedle a osviežujúcich nápojoch. Už sa iste nemôžete dočkať grilovania! Vhodne vybraný gril umožní organizovať vlastné párty, na ktoré vy a vaši blízki tak skoro nezabudnú. Výber sa vám budeme snažiť značne uľahčiť.

Opekanie OUT, grilovanie IN

V poslednom článku o grilovaní ešte z minulého roku sme sa snažili odhaliť tajnú ingredienciu grilovania. Avšak na to, aby k nejakému grilovaniu došlo, treba mať v záhrade aj nejaký ten gril. Inak pri domácom bazéne môžete tak jedine opekať špekáčiky na otvorenom ohni. Vášmu trávniku sa to ale páčiť nebude.

Existuje veľmi veľké množstvo grilov a rozhodne nie je jednoduché rozhodnúť sa, ktorý z nich je pre vás ten naj. Najskôr by ste sa určite mali rozhodnúť, či vo vašom dvore bude úradovať gril elektrický, plynový, alebo ten na drevené uhlie a brikety.

Dnes si je z čoho vyberať

Koľko chcete do grilu investovať? Pre koľkých ľudí budete grilovať? Máte gril kam uskladniť? Kde chcete grilovať? Než začnete s výberom, musíte mať zodpovedané práve tieto základné otázky. Kvalitný gril by mal byť okrem iných vecí hlavne bezpečný, stabilný s jednoduchou údržbou a nejakou tou odkladacou plochou.

Prejdime už k samotným druhom. Najobľúbenejší je gril na drevené uhlie, lebo príprava mäsa na ňom je najviac podobná príprave na otvorenom ohni. Postupné horenie dreveného uhlia uvoľňuje žiar, vďaka ktorému sa mäso postupne prepečie. Príprava je zdĺhavejšia, odmenou vám za to bude nenahraditeľná atmosféra aj chuť mäsa či zeleniny.

Grilovanie na uhlí síce dáva jedlu tradičnú arómu, dokonale grilované pochúťky však viete pripraviť aj na plynovom grile. Môže byť vhodnejšou alternatívou napríklad na záhradnú párty, ak hostí a susedov nechcete zbytočne vydymiť. Kvalitné plynové grily dnes majú výkon, ktorým sa klasike na uhlí bez problémov vyrovnajú. Svoju vyššiu cenu kompenzujú neporovnateľným komfortom používania, veľkou kapacitou, pričom palivo do nich je zatiaľ stále lacné.

Nemáte doma plyn, uhlie či dokonca terasu? Ani tak si na grilovanie nemusíte nechať zájsť chuť. Alternatívou je elektrický gril. Stačí šnúru zastrčiť do zásuvky, nastaviť teplotu a o chvíľu je lahôdka na stole. Na druhej strane, práve to, že musíte mať gril pod prúdom, je niekedy nevýhodou. Avšak ušetríte starosti s uhlím aj dymom, pričom ideálne sa hodí na balkónovú grilovačku.

Synonymom inovácií grilovania je Weber

Trikov poznajú skutoční majstri grilovania celý rad. Aj tí najlepší šéfkuchári si ale dobre uvedomujú, že výsledok ich práce závisí od ich kulinárskych schopností len z polovice. Zvyšok totiž záleží na tom, aký používajú gril.

My v Stova Baumarket dávame vo svojej záhrade prednosť jednoznačne značke Weber, ktorá je určená pre ozajstných milovníkov grilovania. Grily od tejto spoločnosti už na prvý pohľad zaujmú vysokou kvalitou spracovania a dizajnom. Ušľachtilá oceľ, ktorá sa bežne používa na výrobu grilov, im dodáva odolnosť a schopnosť odolávať vysokým teplotám bez rizika akejkoľvek deformácie.

Grily Weber okrem toho používateľovi ponúkajú celý rad prídavných doplnkov vrátane čistiacich nástrojov a kvalitného poklopu. Montáž zariadení síce môže urobiť vrásky na čele aj manuálne zručným používateľom, no s pomocou návodu sa dá zvládnuť. A určite to stojí zato.

O tom, že Weber ponúka perfektné produkty s dokonalým zážitkom grilovania, sa budete môcť presvedčiť počas Weber Day. Ten sa v Stove uskutoční už 1.6.2018, kde vám predstavíme celú radu noviniek a inovatívnych vychytávok. Už sa vás nevieme dočkať!

Zdroj: weberstephen.sk, casprezeny.azet.sk, biano.sk, necenzurovane.sk, testado.sk
Foto: shutterstock.com, weber.com