Ručnú či tanierovú sprchu? Najviac sa vyplatí dva v jednom!

Ručnú či tanierovú sprchu? Najviac sa vyplatí dva v jednom!
23. júna 2019 Patrik Boďo

Po úmornom dni, ktorý ste odmakali niekde na slnku či odsedeli v nahriatej kancelárii, by určite bodlo patričné osvieženie. Dobre vychladené pivo síce zachráni váš vnútorný organizmus, no telo je stále rozhorúčené. Nie každý má totiž vo dvore bazén. Spoľahnite sa tak na sprchu, ktorá by dnes nemala byť len sprchou, ale niečím omnoho viac.

Vaňa vs. sprcha

Sprchovanie je odmenou po náročnom dni hlavne v sparnej horúčave. Na druhej strane, po týždni dovolenky v horách pod stanom bez vymožeností dnešnej doby pokladáme sprchu tiež za ten najlepší vynález na svete. To isté možno hovoriť aj o horúcom kúpeli, na ktorý mnohí nedajú dopustiť. Avšak tí, ktorí dokážu fungovať bez kúpeľa v obklopení sviečok, pri vyúčtovaní za vodu aj niečo ušetria. Je totiž dokázané, že pri sprchovaní človek spotrebuje menej vody, než pri kúpaní vo vani. Keď si však doprajete maximálny komfort v podobe masážnych hlavíc, môže byť spotreba dokonca vyššia, než pri bežnom kúpaní. Vždy teda záleží na tom, čo od sprchy očakávate a aké sú vaše požiadavky.

Sprcha má čo ponúknuť

Najdôležitejším kritériom pri výbere spŕch je ich veľkosť a prietok. Tieto faktory nielenže ovplyvňujú spotrebu vody, ale tiež aj pôžitok zo sprchovania.

Prvým zástupcom je ručná sprchová hlavica, ktorá u nás patrí medzi vôbec tú najrozšírenejšiu. V súčasnej dobe sú bežne dostať od jednopolohových až po päťpolohové. Samozrejmosťou je systém úspory vody. Skvele sa hodia do kúpeľní, kde sa budú sprchovať deti alebo budete čistiť labky zabahnených psíkov. Najčastejšie sa ručná hlavica vyrába z kovu a plastu. Tie kovové disponujú vyššou odolnosťou. Bohužiaľ hmotnosť je väčšia a pri neopatrnej manipulácii môžu vykĺznuť.

Ďalším obľúbeným druhom sprchových hlavíc sú hlavice tanierové. Ak uvažujete nad sprchovým boxom, kútom alebo zástenou pri vani, ponúkajú tieto hlavice lepšie vlastnosti, než ručné verzie. Voda po vás stečie z hlavice umiestnenej nad vami a nič nemusíte držať.

Posledným zástupcom je masážna sprcha. Tá sa radí medzi tie najluxusnejšie varianty. Ponúka vybavenie masážnymi tryskami, ktoré sú väčšinou zabudované nad hlavou, po bokoch v stene či priamo v hotovom sprchovom masážnom paneli. Ako u predchádzajúcich typoch si môžete vyberať z viacerých prúdov vody a masážnych programov.

„Osprchované“ ceny v Stove

Z predchádzajúcich odstavcov sa teda môže zdať, že výber tej správnej sprchy nemusí byť zas až taký jednoduchý. Hlavová (tanierová) sprcha síce zaručí luxusný zážitok padajúcej vody, pričom obe ruky máte voľné, no pri deťoch či domácich miláčikoch si moc nepomôžete. Vtedy vám iste bodne ručná sprcha. Čo wellness v podobe masážnych panelov? Krása a pohoda, za ktorú si treba priplatiť.

Praktické riešenie do kúpeľne pre nerozhodných tak ponúkajú sprchové sety. Kombinujú v sebe ručnú a hlavovú sprchu a sú vybavené sprchovou batériou. Hodia sa do viacčlenných rodín, kde si každý člen môže pre sprchovanie vybrať hlavicu podľa svojich preferencií.

U nás nájdete sprchové súpravy overených značiek teraz za zvýhodnené ceny. Sprchový set Dual shower system od spoločnosti Kludi teraz kúpite dokonca vo viac ako 50 % zľave (zo 649,90 € na 319,90 €)! Neváhajte, ceny a kvalita sú v Stova Baumarket toto leto naozaj osviežujúce.

Zdroj: Veronika Zámečníková – ireceptar.cz, mereo.cz, koupelnovevybaveni.cz
Foto: istockphoto.com