Šikovnosť či majstrovstvo? Umenie!

Šikovnosť či majstrovstvo? Umenie!
29. júna 2017 Tomas Harcarik

mozaika

Konečne ste sa rozhodli pre zmenu. Idete stavať alebo len prerábať? Je to jedno! Najdôležitejším krokom je výber toho správneho materiálu a jeho značky. No a netreba zabúdať ani na meno dodávacej spoločnosti, ich referencie, skúsenosti, precíznosť a komunikáciu.

Z doby kamennej do doby tehlovej

Z množstva zdrojov vyhľadávate, aké materiály sú na trhu najaktuálnejšie a aké sú ich výhody či nevýhody? Otázka „Ktorý materiál je pre mňa ten pravý?“ vám nedá spávať? Je to pochopiteľné, veď ide o dôležitú vec vašej budúcnosti.

Naši predkovia toho moc na výber nemali. V počiatkoch sa totiž stavalo z akostného dreva, rákosia i ohybných prútikov, pričom základ tvorila obyčajná hlina. Až neskôr boli objavené prvé tehly. Dnes je doba ale „trošku“ iná. Ani zďaleka to už nie je o „vykopávkach“ či dokonca tehlách, pomocou ktorých sa predkovia snažili uspokojiť najnutnejšiu požiadavku existencie. Spektrum materiálov je omnoho pestrejší.

Aj stavebná móda sa zo dňa na deň mení

Rovnako ako vo všetkých oblastiach života, aj v stavebníctve pozorujeme vývoj nových trendov, čím sa neustále zvyšujú nároky na výstavbu. Zásadným vývojom tak musí prechádzať aj tá najdôležitejšia súčasť stavby. Tou je bezpochyby stavebný materiál.

Z krátkodobého hľadiska si treba všímať komplexnosť stavebného systému, jednoduchosť a rýchlosť výstavby či úsporu materiálu. Medzi dlhodobé užívateľské benefity stavebného materiálu patrí pevnosť alebo únosnosť, tvarová stálosť, tepelnoizolačné vlastnosti, difúzia vodných pár, ekológia a zdravotná nezávadnosť či dlhá životnosť stavby za minimálnych nárokov na  údržbu.

Silná Stovácka káva

Áno, samozrejme, aké stavebniny vám v Stováckom blogu odporučíme, keď nie Stova Baumarket? Nevadí nám, že si touto formou robíme reklamu. Nebojíme sa ani toho, že by vás to mohlo odradiť. Za nás hovoria skúsenosti, referencie a spokojnosť stálych zákazníkov. Keď neveríte, presvedčte sa sami na našom webe, na Facebooku či priamo v stavebninách v Spišskej Novej Vsi. V stavebnom komplexe vám dokonca uvaríme chutnú kávu, tak príďte nás navštíviť.

Materiálu je veľa, vaša stavba si potyká iba s niektorým!

Aj na základe bohatých dejín je akousi povinnosťou rodinnej spoločnosti Stova pokračovať v šírení stavebného dedičstva tak, aby sa z nás stal ten najspoľahlivejší priateľ pre vašu stavbu a záhradu. Od roku 1995 zabezpečujeme výber exkluzívnych materiálov podľa vašich predstáv a na mieru každej stavby. Spolupracujeme s preverenými značkami ako Wienerberger, Porfix, Polyform, Tondach, Bramac, Isover, Den Braven, Porotherm, Primalex, Henkel, Ceresit, DeWalt, Bosch atď.

Keď sa spojí stavebný materiál s umením

No a keď sa už tak radi vieme pochváliť, máme v rukáve ešte jedného žolíka. Okrem toho, že poskytujeme množstvo materiálu pre stavbu, záhradu, veľa náradia a železiarstva, pestrú paletu farieb a lakov, obkladov a dlažieb, sme mali možnosť participovať na niečom vznešenejšom.

10. júna sa v Poľskom Starom Sączi na mestskom úrade konalo slávnostné predstavenie neobvyklej mozaiky spod rúk študentov Základnej umeleckej školy v Levoči. Jedinečná práca bola inšpirovaná dielom Józefa Rączka. Ide o prvú časť v spoločnom projekte Levoče so Starym Saczom s názvom “Skvelí ľudia a ich dedičstvo. Svätý kráľ a majster Pavol v histórii svojich miest.” Majstra Pavla z Levoče zrejme netreba bližšie predstavovať. Ale čo to má, jééminku, spoločné s nami? Okrem toho, že obklady pre toto dielo umelcom z Levoče dodali práve stavebniny Stova Baumarket, nič. 😎