Výber najdôležitejšej súčasti kúpeľne by sa nemal zanedbať. Spoznajte dôkladne vašu budúcu dlažbu.

Výber najdôležitejšej súčasti kúpeľne by sa nemal zanedbať. Spoznajte dôkladne vašu budúcu dlažbu.
24. augusta 2020 Patrik Boďo

Kúpeľňa už veľmi dávno nie je iba miestom, kde by ľudia chodili vykonávať každodennú hygienu. Štýlová a praktická kúpeľňa vie dnes človeku dopriať omnoho viac. A to teraz nie je reč iba o ženách a ich voľnočasovým aktivitám v kúpeľni. Čas v kúpeľni si vedia užiť dokonca aj muži či deti. Je teda veľmi dôležité, čím je vaše miestečko pokoja obložené, aby váš pobyt v ňom bol čo najpríjemnejší. Dnes teda bude reč o keramickej dlažbe, pri výbere ktorej by ste nemali byť zbrklí.

Z pyramíd až do kúpeľne

Zablúďme na úvod trochu do histórie. Po keramickej dlažbe sa totiž prechádzali už naši dávni predkovia. Prvýkrát sa takýto obklad použil približne pred 4 000 rokmi. Kachličky boli objavené napríklad v starovekých egyptských pyramídach či v starovekých gréckych domoch.  Vtedy sa však každá dlaždička vyrábala ručne. Prelom nastal počas priemyselnej revolúcie v roku 1840, kedy sa kachličky začali vyrábať mechanicky.

Už oddávna nám je tak známe, že práve dlažba má veľmi dôležité a mnohostranné využitie. Vhodná je či už do chodieb, kuchyne, vstupných priestorov, terás, a v neposlednom rade aj do kúpeľne. Dlažba je dnes vhodná na miesta, ktoré sú vystavené poveternostným podmienkam alebo sú jednoducho či už chemicky alebo mechanicky namáhané.

Takmer nezničiteľná

Keramická dlažba je v súčasnosti veľmi odolná, pričom vie poslúžiť naozaj mnoho rokov. Materiál je vyrábaný z vypaľovaním živcov, ílov, kaolínov či iných prísad pri vysokých teplotách. Keramickej dlažbe neuškodia žiadne chemické čistiace prostriedky, ktorých v kúpeľni používate bezpochyby veľké množstvo. Nemusíte sa teda obávať, že sa vám vplyvom agresívnych prostriedkov poškodí. A aby sme nezabudli, keramická dlažba sa spája aj s vysokou tepelnou vodivosťou, ktorá je využiteľná napríklad pri podlahovom kúrení.

Relaxujte štýlovo

Zaiste sa všetci zhodneme, že ak vaša kúpeľňa lahodí oku, tak o to viac lahodí aj vašej duši. Pri výbere by ste teda mali do vysokej miery myslieť aj na dizajn obkladov, pri pohľade na ktoré sa vám odpočinok po dlhom dni v práci bude páčiť ešte omnoho viac. Či už obľubujete minimalistický, art deco alebo retro štýl, zlaďte si kúpeľňu podľa vašich predstáv, no tak, aby ostatné doplnky v miestnosti ladili. Inak vaše podvedomie, ale aj vedomie, nebude nikdy spokojné. Pamätajte, že do kúpeľne vchádzate počas dňa veľmi často, ba viete v nej tráviť mnoho hodín.

I keď si myslíte, že patríte k veľmi náročným a pedantným užívateľom, nemusíte sa báť, že si nebudete vedieť z čoho vybrať. Svet keramických obkladov dnes ponúka gigantickú škálu farieb a štýlov, preto sa nebojte povoliť uzdu svojej fantázii a zariaďte si vaše útočisko oddychu čo najbližšie k splneniu vašich kritérií. Kúpeľňa tak bude prezentovať váš charakter a zmýšľanie nielen pred rodinou, ale aj pred ostatnými príbuznými či priateľmi.

Kvalitná a štýlová dlažba za výhodnú cenu? V Stove žiaden problém!

Pri výbere vhodnej dlažby podľa vašich dizajnových predstáv netreba určite zabúdať na kvalitu daného produktu. Kvalitné dlažby overených značiek máme aj v našich stavebninách. Vďaka nášmu letnému výpredaju okulahodiace dlažby Tilezza, Ceramika Color alebo Zoya Ceramika v týchto dňoch ponúkame za zvýhodnené ceny. Ak o týchto dlažbách chcete zistiť niečo viac, neváhajte kontaktovať vedúceho oddelenia sanity – Peter Brindza +421 905 487 203, peter.brindza@stova.sk.

Kúpeľňa je miesto, ktoré navštevujeme niekoľkokrát za deň a čerpáme energiu z príjemného kúpeľa. Je to miesto, kam sa všetky ženy aj muži chystajú do práce či na stretnutia s priateľmi a deti zas do školy. Nezaslúži si práve toto miesto maximálnu pozornosť a starostlivosť? Miesto, ktoré pre mnohých z vás predstavuje akési súkromie a intimitu, si zaslúži omnoho viac, preto neváhajte a skrášlite si život v ňom tou správnou a výhodnou keramickou dlažbou.

Zdroj: mojanitra.sk, instav.sk, hornbach.sk, modernekupelne.sk
Foto: unsplash.com