Pneumatiky ako veľkonočné kraslice? Nech sa páči!

Pneumatiky ako veľkonočné kraslice? Nech sa páči!
17. apríla 2019 Patrik Boďo

Pneumatika, samozrejme, patrí na automobily. Len málokomu by ale napadlo, na koľko rôznych spôsobov mimo auta sa dá táto čierna guľatá vec použiť. A keďže ľudskej vynaliezavosti sa medze nekladú, spestrite si aj vy vašu záhradu na blížiacu sa Veľkú noc.

Gumy dať rozdrviť netreba

Záhrada, to nie je len práca s trávnikom, stromami, úrodou, skalkami, skleníkom či so skladaním trampolíny. V záhrade možno zažiť ešte o niečo viac kreatívnej zábavy. A postačia vám na to staré ufúľané predmety, ktoré sa môžu na prvý pohľad zdať odpísané.

Keď ste naposledy prezuli svojho plechového miláčika, zistili ste, že na ďalšiu zimu už pneumatiky nemôžete použiť? Na skládku pneumatiky nepatria a za ich ekologické odovzdanie musíte ešte zaplatiť. Našťastie možno staré gumy nápadito recyklovať. Môžete z nich vyrobiť takmer čokoľvek. Od okrasných prvkov pre vašu záhradu, herných prvkov pre deti, pelechy pre vašich miláčikov, ba dokonca nábytok do vášho bytu.

Nielen na výzor, ale aj úžitok

Ak máte deti, iste viete, že ich radosť sa vie vyšplhať do závratných výšin. Dozaista im zasvietia oči, keď na dvore zbadajú vlastnoručne vyrobenú hojdačku. Takúto klasickú „zábavku“ zhotovíte pomocou stabilnej konštrukcie s reťazou, na ktorú upevníte pneumatiku. Môžete ju umiestniť vo vodorovnej či zvislej polohe podľa toho, ako vám to viac vyhovuje.

Vonku sa cítime dobre, keď nám žblnkoce voda v jazierku alebo na nás spoza rohu vykúkajú nádherné orgovány. S kreativitou a trochou snahy môžete výrazne napomôcť príjemnému prostrediu v exteriéri. Vytvorte ten najkrajší kvetinový záhon, aký si doma viete predstaviť a popritom zužitkujte ošúchané gumy, ktoré by inak zostali len na príťaž.

Čo takto vyrobiť oddychovú zónu pre psíka z jednej alebo viacerých pneumatík? Je to lacné, ekologické a moderné zároveň. Gumy môžete natrieť farbou podľa svojho gusta, aby veľkonočné sviatky mal farebné a pestré každý člen domácnosti. Okrem toho sa nemusíte báť, že by váš psík svoj pelech zničil.

Pneumatika sem, pneumatika tam…

Návrhy z predchádzajúceho odseku sú ale len pár kvapkami v mori plnom kreatívnych nápadov. Pár z nich sme pre vás pripravili aj my. Nechajte sa inšpirovať.

Keď však práve takýto netradičný štýl neobľubujete a chcete ho prenechať radšej milovníkom automobilov, iste si vyberiete z produktov z nášho najnovšieho letáku. V ňom na vás okrem záhradnej techniky s výhodnými cenami čakajú záhradné substráty, sadenice či šikovné náradie. Stačí si len vybrať.

Zdroj: living.iprima.cz, feminity.zoznam.sk, najky.webnoviny.sk
Foto: istockphoto.com, architecturendesign.net,
i.pinimg.com, worldinsidepictures.com